Ana Sayfa Güncel Komşu İlçeler EVET Dedi

Komşu İlçeler EVET Dedi

Şebinkarahisar, Alucra, Çamoluk, Kaderleri bir.. Bu üç ilçe etle tırnak gibiler. Sevinçleri de, tasaları da kaygıları da bir. Çünkü aynı kaderi paylaşmışlar yıllarca.

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2010 Cuma 21:04
Komşu İlçeler EVET Dedi

Hemen hemen her ocaktan Çanakkale’de şehit vermişler. Ama ülkemizin kuruluş aşamasında hiç dikkate alınmamış bu yörenin insanları. Hep horlanmış, aşağılanmış, inançları ile alay edilmiş. Kızları başörtülü olduğu için okulların kapılarına konulmuş. Eğitim hakları ellerinden alınmış

Menderes,Erbakan ve Özal hareketine destek vermişler. Hep demokrasinin yanında yer almışlar.

Menderes idam edildiği zaman bu insanların gözyaşları ırmak olmuş. Özal’ın şüpheli ölümü ile yıkılmışlar. Dillerinde Tekbirlerle sivil cumhurbaşkanının cenazesine koşmuşlar. Tayip Erdağan hareketine tam destek vermişler. Henuz daha Ak parti kurulmadan Alucra’da bağırlarına basmışlar Recep Tayip Erdoğan’ı.


Evet bugün ise Ülkemizi sivilleştirecek, demokratik bir yapıya kavuştaracak Anayasa değişikliğine bu üç ilçenin sivil toplum örgütlerinin çatısını teşkil eden ve yaklaşık 120 Belde, köy ve mahalle derneklerini temsil eden Alucra Vakfı, Çamoluk Derneği ve Şebinkarahisar derneği başkanları 12 Eylül’de yapılacak Referandumda hemşehrilerinin EVET oyu kullanacaklarını açıkladılar.


Şebinkarahisar Dernek Başkanı Yücel Kısa Alucra Vakfı Başkanı Halil İbrahim Gülal ve Çamoluk Dernek Başkanı Yaşabey Kalebaşı yaptıkları açıklamalarla oylarının EVET olacağını belirttiler.


Haber: Adem Bayındır
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber