Ana Sayfa Güncel KÖYDES GİRESUN'DA DEVRİMDİR

KÖYDES GİRESUN'DA DEVRİMDİR

KÖYDES Projesi'nin önemine dikkati çeken İl Genel Meclisi Başkanı Öden: "Bu projeyle, yöremizde 50 yıldır yapılmayanı yaptık" diye konuştu.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2009 Salı 11:31
KÖYDES GİRESUN'DA DEVRİMDİR

Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden, yöredeki köylerin sorunlarını çok iyi bildiklerini ve KÖYDES'te önceliğin ihtiyaca göre olacağını söyledi.

Öden, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 2009 yılında Giresun'a KÖYDES için 14 milyon TL ayrıldığını, 2010 yılında bu rakamın üzerinde olacağını tahmin ettiklerini belirtti.

Ellerindeki bütçe ile en verimli hizmeti vermeye çalıştıklarını, kaynakları iyi kullandıklarını ifade eden Öden, "Sel afetinin de ardından köylerimizde özellikle yollarda büyük hasarlar var. Sorunları biliyoruz. Bu konuda gereken çalışmaları titizlikle takip ediyoruz. Bölgeden sel konusunda yoğun talepler var. Sorunları öncelik sırasına göre çözüme kavuşturmaya devam edeceğiz" dedi.

"KÖYDES, 50 YILDA YAPILAMAYANI YAPTI"

Meclis Başkanı Öden, KÖYDES Projesi'nin 2005 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından, gelişime ve kalkınmaya yönelik başlatıldığını, bundan son derece verim alındığını anlatarak, şöyle devam etti:

"Projenin başlatıldığı tarih ile bugüne baktığımızda oldukça önemli mesafeler alındığı görülüyor. Bugünkü geldiğimiz noktaya bakmak lazım. Geçmişte sayılamayacak kadar çok köyümüzde yol, su, altyapı başta olmak üzere birçok sorun yaşanırken, bugün gelinen noktada birçok köyümüzde sorunlar ortadan kalkmıştır. Vatandaşlarımız köylerinde çamursuz yola, temiz içme suyuna ve gerekli altyapıya kavuşmuştur. Bu proje Türkiye ve Giresun için devrim niteliğindedir. KÖYDES, yörede 50 yılda yapılamayanı yaptı. Bunu Başbakanımız başardı." dedi.

"HALKIN TALEPLERİNİ DİKKATE ALIYORUZ"

Giresun'un oldukça fazla yağış alan bir bölge olmasından dolayı sorunlar yaşadığını ve bunların çözümünde her zaman etkili çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Öden,"Yörede büyük yatırımlar yaptık. Köy yollarımızda betonlama, birinci ve ikinci kat asfaltlama çalışmaları, içme suyu şebekeleri, istinat duvarları ve bunun gibi birçok çalışmayı hayata geçirdik. Sorunları halkımızın taleplerine göre çözüyoruz. Vatandaşlarımız muhtarlarına isteklerine göre dilekçelerini yazarak ilgili birimlere ulaştırıyor. Bizler de gerekeni en kısa zamanda yapıyoruz. İlçe ve köylerimizin alacakları paylar, yol ağı, nüfus ve bunun gibi kriterlere göre belirleniyor. Bu konuda milletvekillerimizin desteğini de unutmamalıyız. Her konuda bizlere destek oldukları için kendilerine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Giresun Gündem

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber