Ana Sayfa Siyaset KÖYDES Hız Kesmeyecek

KÖYDES Hız Kesmeyecek

Adalet ve Kalkınma Partisi Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, KÖYDES çalışmalarının önümüzdeki dönemde de devam edeceğini belirtti.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2011 Pazartesi 10:16
KÖYDES Hız Kesmeyecek
Canikli geçen dönemlerde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Geride bıraktığımız 8,5 yıl içinde AK Parti hükümeti olarak köy yolları ve içme suyu ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 182 milyon TL kaynak aktarılmıştır. Özel İdare ve Afet ödenekleri dışında gelen bu kaynak sayesinde bütün köy yollarında çalışma yapılmıştır. Bunların bir kısmı asfalt, bir kısmı beton yol, bir kısmı stabilize iyileştirme çalışması olarak gerçekleştirilmiştir” dedi.

Gelen ödenekler sayesinde ilimiz genelinde son beş yılda 2 bin 588 yol çalışması, ve 657 su projesi gerçekleştirildiğini ifade eden Canikli, “Beldelerimizin altyapı çalışmalarında kullanılmak üzere 88 yol ve 16 su projesi için toplam 25 milyon 277 bin TL kaynak sağlanmıştır. Bu sayede Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde elde edilemeyen başarı noktasına varılmış, özellikle köy, belde ve grup yollarımızda muazzam bir çalışma yapılmıştır.

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan sel afetleri nedeniyle meydana gelen tahribat giderilirken bir yandan da DSİ aracılığı ile dere yataklarında ıslah çalışmasına başlanmış ve bu konuda büyük mesafe alınmıştır. Batlama, Pazarsu, Güre, Harşit, Aksu, Çanakçı gibi büyük derelerin kenarlarında çalışmalar halen devam etmektedir.

 Köy yollarında menfez ve köprülere ilaveten binlerce büz ve korige boru döşenerek, yağmur sularının yapılan yolları bozmasının önüne geçilmiştir. Bu çalışmalar sayesinde halkımız çamur çiğneme çilesinden kurtulmuştur” ifadelerini kullandı.

İlimiz genelinde tüm ilçelerde içme ve kullanma suyu çalışması yapıldığını ifade eden Canikli şu ifadelere yer verdi, “8,5 yıllık iktidarımız döneminde bin 189 ünite içme ve kullanma suyu hizmete konulmuştur. Sadece Bulancak ve Espiye ilçelerimize bağlı bazı köylerde su konusunda sıkıntı var, buralardaki ihtiyaçlar da 2011 yılı içinde büyük ölçüde giderilmiş olacaktır. 

Ancak biz bu çalışmayı yeterli görmüyoruz. Önümüzdeki dönemde de KÖYDES’e devam edeceğiz.”  


Sayın Canikli Alucra'yı Unuttumu?

Sayın vekilimiz Alucra Belediyesinin alt yapı çalışmaları sonrası ilçe merkezinde yaptığı açıklamalarda o zamanki Belediye Başkanı İbrahim Bıyıkçı'yı eleştirmiş ilçe alt yapsının yeniden yapılması özellikle aspesli borulardan su içen ilçe halkının çok ciddi risklerle karşı karşıya olduğunu belirtmişti.

Nitekim 29 mart yerel seçimler öncesi Alucra Halkında o zamanki Belediye Başkanı (o kadar çok başkan değiştiki hangisini yazsak) Osman Söylemez'e destek istemiş, Belediyeyi AK Partinin kazanması durumunda ilk yapılacak ciddi projenin alt yapı olacağını ve Alucra Halkını Aspesli borulardan kurtaracağını iletmişti. Bu sözler 2009 şubat-mart ayında yapılan konuşmalar istenildiği takdirde videolarıda paylaşabiliriz. Yıl 2011 Alucra Halkı hala Aspesli borulardan su içiyor!

Görünen şu ki, Alucra Halkı verilen sözlere istinaden hem Belediyeyi, hem Belediye Encümenlerini hemde İl Genel Meclisini Ak Partiden yana kullanarak bu ilçeye daha hizmet gelmesini, belkide ençok Alucranın Kalkınmasını kara talihinden kurtulmasını talep etmişti. Lakin görünen o ki hiçte öyle hizmetin geldiğini, yatırımı aldığını göremedi bu halk! Maaşlarını zar sor ödeyen bir belediye, nüfusu seçim rekabetinde düşürülen bir ilçe olmanın ötesine çıkamadı.

Belediye Başkanı istifa etti gitti sebepleri ortada..Hiç kimse kusura bakmasın bu halkı bu masum insanları bu kadar söze güvendirilip yüz üstü bırakmaya kimsenin hakkı yok. İlk yıl proje yılı ikinci yıl yatırım yılı diyen ozamanki sayın Belediye Başkanı Söylemez ve sayın vekilimiz Canikli, 3 yılına giren belediye seçimleri sonrası projenin P'sini görmeyen bu halka acaba daha ne diyecekler onu merak ediyoruz.

Köydes yatırımları devam edecekmiş, çok teşekkür ederiz, Allah razı olsun Allah'tan Köydes var. Ama bu Alucra'nın ilçe merkezindeki bu sorunlarıda devam edecek mi onu merak ediyor onunda cevabını soruyoruz sayın Vekilimize...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber