Ana Sayfa Kültür / Sanat Kültür Temsilcilerimiz Alucramızın Susmayan Sesi

Kültür Temsilcilerimiz Alucramızın Susmayan Sesi

İçimizdeki cevher Derya Tosun Yılmaz ile birlikte bir ilk olmanın altına imza atarak Anadolu'ya sesimizi Havası Sert İnsanı Mert diyerek Alucra sevdamızı duyurduk. Girdiğimiz her mecliste itibar görüp Alucra Sevdamız ile birlikte saygınlığımızı koruduk.

Giriş Tarihi: 20 Mart 2011 Pazar 23:27
Kültür Temsilcilerimiz Alucramızın Susmayan Sesi
Alucra ilçemizi tarihi dokusunu, kültürünü, folklorünü, örf, adet ve geleneklerini Anadolu’ya tanıtmak amacı ile Alucra konulu şiir yarışması düzenledik.Yarışma sonrası düzenlenecek olan ödül törenini hemşerilerimizin yoğun bir şekilde yaşadığı İstanbul’u uygun gördük.

Organisazyon için iki ay öncesinden hazırlıklara başlandı fakat organizasyon maddi imkansızlıklar engeline takıldı. Plaketler için gerekli meblağ sağlanamamış ve benden çözüm beklenmişti. Bu sorunu aşıp yaptığımız organizasyondan alnımızın  akı ile çıkmak benim gurur meseleme dönüştü plaketlerve diğer giderleri karşılamak için işçi maşımı gözden çıkarmak kaçınılmaz oldu. Alucra ilçemizin Anadolu’daki itibarına zede gelmesin diye düşünerek yaptığım masrafı göz ardı ederek tüm aksaklıkları giderdik fakat her yönü ile muhteşem ve dolu dolu geçen program’da  en büyük aksaklık  hemşerilerimizin katılım oranında yaşanmasının üzüntüsü beni derinden etkiledi.

Anadolu Alucra için İstanbul’a gelirken İstanbul’da yaşayan hemşerilerimizin gelmeyiş nedenini anlamış değilim. Yapılan etkinliğin duyurusunda tam anlamı ile yapılamadığı kanısındayım bu bir ilk’ti ve ilk kalmayacak.

Bizler gecemizi, gündüzümüzü, günümüzü, ayımızı, yılımızı ilçemizin tanıtımına hizmet vermek için harcadık.Emeğimizin mahsulünü halkımız ile paylaşmak gönlümüzü arzu ederdi fakat az sayıda olsada hemşerilerimizle paylaştığımız mahsulün bereketi Anadolu’da nam salmaya başladı.

Program bitişinde bizleri ziyaret eden Alucra Vakfı sayın Necdet Bekçi ilçemiz adına yapmış olduğumuz çalışmalardan dolayı teşekkürlerini sunarken toplantımız nedeni ile törene katılamadığını belirti ve Anadolu’dan gelen yazar ve şairlere Kasımpaşa sosyal tesislerinde akşam yemeğinde ağırlanması bizim tek tesellimiz oldu.

Bu vesile ile Alucra Vakfı başkanı sayın Necdet Bekçi beye sonsuz teşekkürlerimi sunarken bu organizasyonda can siperhane çalışmaları ile muhteşem bir programa dönüştüren

Alucra Eğitim Derneği Yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üylerine Tülay Dolu ve Selim Dolu Ailesine Değerli jürilerimiz Sabiha Serin, Münevver Duver hanıma Murat Duman Deniz Şahinoğlu'na, Ödül töreni için Doludere Köyü Derneğinin mekan kapılarını açan Adnan Kayave ikramları için Yeşilyurt Köyü Dernek Başkanı Engin Alış'a, Ankara'dan İstanbul'a ulaşım için araç tahsin eden Mamak Belediyesi Başkanı Mesut Akgül, arcın tahsisinde girişimlerde bulunan Babapınar Köyünden Yılmaz Karataş'a, her zaman desteğini yanımızda hissetiğimiz ilçemizin çınarı Orhan Çınar abime Mesut Kaymakçı'ya, sunumları ile Yasin Ayhan ve Serpil Aydın hanıma, her zaman yanımızda olan fahri hemşerimiz Miraj Mert beye Temel Demiröz ve Engin Çıtlak bey'e Sultan Yönev, Sabire Kayış, Selvi Çavuşoğlu, Sultan Fırfır, Sultan Ortatepe hanıma isimlerini aklıma getiremediğim tüm dost ve hemşerilerime katılımları ile bizleri yalnız bırakmayan şair yazar dostlarıma proğramda Türk Halk Müziği ile bizlere katkıda bulunan Ayla Yılmaz ve Melek Kümbül hanıma, Mustafa Kara, Sönmez Kaya, Tekiner Aksoy bey sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

ALUCRA ilçemiz tanıtımı için gerekli çalışmalarımız devam edecektir. Bizler Alucra'nın kültür neferleriyiz bu yola can koyduk çünkü bizler HAS ALUCRA'LIYIZ. Biz Nerede Olursak Olalım Gönlümüz Her Daim Sizler İle.

Şair : Yavuz Kayacık

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber