Ana Sayfa Kültür / Sanat KÜLTÜRÜMÜZ BAŞKENT'TEN ANADOLU'YA DUYURULUYOR

KÜLTÜRÜMÜZ BAŞKENT'TEN ANADOLU'YA DUYURULUYOR

Şair,Yazar,Ozan,Türk Halk Müziği Sanatçılarının ve sanat'a gönül verenlerin mekanı haline gelen Hüseyingazi Dostlar Sofrasın'da "Sizlerden Size Şiir Etkinliği" yeni yıla Alucra'lı hemşerilerimizle merhaba dedi.

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2010 Pazartesi 22:50
KÜLTÜRÜMÜZ BAŞKENT'TEN ANADOLU'YA DUYURULUYOR
İbrahim İmer ve Yanık Ahmet Şahinoğlu tarafından yönetilen  ilk etkinlige öz kültürümüzü sahiplenip kültürümüzü Başkent Ankara'dan Tüm Anodolu'ya duyurmak için büyük gayret gösteren Alucra'lı dört hemşerimiz katıldı.

sizlerden_size2   Kelkit Vadisininde gün işığına çıkan kültür farkı ile Anadolu illerimizde benimsenmiş ve gönüllerde yerini almıştır. Sizlerden Size Sanat Etkinliğin'de bu hafta yöre sanatçılarımız'dan Mustafa Kara  kelkit vadimizin motiflerini  içeren türkülerimizi selendirdi. Yöremize  özgü motifler  içeren türküler ve T.H.M santcımız Mustafa Kara'nın yorumu beğeni kazandı.

sizlerden_size1   Edebiyat'a gönül vermiş olan,görsel haber sitelerin'de yazmış olduğu nesirleri ile tanıdığımız Derya Tosun Yılmaz adeta içimizdeki çevher.İkinci kez katıldığı etkinliğe "Bir Köy Çocuğu"adlı şiirini yorumladı ve şairlerden tam notu yoğun alkışlar içerisinde aldı.

sizlerdensize3   Kendisini sanatın dışında değil içindeyim diye tanıtan hemşerimiz Orhan Çınar sanata ve sanata emek verenler ile aynı ortamda bulunmak bana haz verdi.Tüm şair ,ozan , yazar ve sanatcılarımızı selamlıyorum dedi.   Şair Yavuz Kayacık "Alucra Diyarım" adlı eserini seslendirdi.   T.H.M sanatcısı İlayda Aydoğdu ve hemşerimiz Mustafa Kara söylediği türküler ile kültür şölenine dönen Sizlerden Size Sanat Etkinliğine katılım oranı gün geçtikçe artış gösterirken sanatın ilgi odağı oldunu ispatladı.
Haber :Yavuz Kayacık
Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber