Ana Sayfa Güncel KURTBELİ YOLU KARAYOLLARINA BAĞLANIYOR!

KURTBELİ YOLU KARAYOLLARINA BAĞLANIYOR!

Alucra-Yağlıdere ilçeleri arasındaki 100 km lik tarihi Kurtbeli Grup yolu ( ipek yolu) Ak Partinin iktidara gelmesi ile birlikte Köydes Projesi kapsamında yeniden yapılarak Karayollarına alınması gündeme geldi.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2009 Cuma 15:30
KURTBELİ YOLU KARAYOLLARINA BAĞLANIYOR!
Kurtbeli Grup Yolunda yedi yıldır hummalı bir çalışma İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birliğince yapılıyor; yol yapım, yol genişletme, menfez ve köprü yapım çalışmaları ile karayollarına ağına sokulabilmesi için alt yapı hazırlıkları yapılmaktadır.

Köydes Projesi kapsamında Alucra ve Yağlıdere İlçe leri Köylere Hizmet götürme Birliği ve İl Özel İdaresi kaynaklarından yüklü miktarda ödenekler ayırtılarak Kurtbeli Grup Yolu  Kurtbeli Grup Yolu, karayolları ağına alınması durumunda gelecek yıllarda Giresun ve Ordu illeri Doğu, İç ve Güney Anadolu’ya ulaşım bakımında açılacaktır.  

Doğu Karadeniz Bölgesinin iç kesimlerle ticari ve kültürel anlamda geniş bir bağ kurabilmesi ancak ve ancak iç kesimlere güvenli ve çalışabilir ulaşım ağı ile mümkündür.Giresun ve Ordu illerinin coğrafi ve fiziki  yapısı incelendiğinde en uygun ve mümkün olan ulaşım güzergahı Alucra-Yağlıdere...

Ak parti Giresun Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Nurettin Canikli,  milletvekili seçili ilk günden bugüne kadar Kurtbeli Grup Yolunun yeniden bir düzenlemesi yapılarak Karayollarına alınması için gerekli her türlü destek ve takibi yaparak Kurtbeli Grup Yolunun bugünlere gelmesine neden olmuştur.  

Giresun Milletvekili Sayın Nurettin Canikli’nin bilgisi doğrultusunda Kurtbeli Grup Yolu, Giresun Valiliği, İl Özel İdaresi tarafından 10.Karayolları Bölge Müdürlüğüne devlet karayolu ağına alınması için eylül ayı içinde teklifi edilmiştir.  

10.Karayolları Bölge Müdürlüğünden bir heyetin yakın bir zamanda Kurtbeli Grup Yolu güzergâhında yerinde inceleme yaparak gerekli ön raporun hazırlanmasını sağlayarak Ulaştırma Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğüne teklif edilmesi beklenmektedir. 

Kurtbeli Grup Yolu Sayın Nurettin Canikli ile özdeşleşmesi nedeniyle halk arasında “Canikli yolu” da adlandırılmakta. Kim bilir, gelecekte Kurtbeli Grup Yolu karayolları ağına alınması ile birlikte yol ismi “Canikli Yolu” olarak da tarihe mal olabilir. Gelecek günler insana ne gösterir bilinmez!.

 

 

 

 

 

 

Alucrahaber.com
Erdem Ekşi


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber