Ana Sayfa Güncel Leğen Festivaline Davetlisiniz

Leğen Festivaline Davetlisiniz

Alucra Çakrak Köyünde bu yıl dördüncüsü düzenlenen leğen festivaline davetlisiniz.

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2018 Pazartesi 10:23
Leğen Festivaline Davetlisiniz

Eski dernek başkanlarından Avni Aydın öncülüğünde başlatılan ve köylerinde kış turizmini hayata geçirmek için yürütülen proje adım adım dahada büyüyerek yöreye hareket getiriyor. 

20-30 Ocak 2018 tarihleri arasında Çakrak köyünde başlayan 4. Leğen Festivalinde bu yıl süpriz etkinliklerle başladı. Her geçen yıl katılım giderek arttığı festivalde Giresun Çotanak Off Road ekibide 20 Ocakta başlayan etkinliğe iştirak ederek köyde büyük bir canlılık ve heyecana vesile oldu.

Organizatör Avni Aydın;

"Atalarımızın 1800 ve 2000 rakımlı arazilerde kış şartlarında nasıl bir hayat sürüp, yaşam mücadelesi verdiklerini yeni nesillere anlatma gayesindeyiz. 4 yıldır organize ettiğimiz festivalimize bu sene Çotonak Off Road ekibide misafir oldu. Çok eğlenceli ve adranalin dolu dakikaların yaşanmasına vesile oldu. Bu etkinliğimiz inanıyoruz ki heryıl daha güçlenerek yörede büyük bir başarıya imza atacaktır. İl bazında ses getirecek bir etkinliğe dönüşebilir, kış mevsiminin güzeliğini daha eğlenceli bir hale getiriyoruz. Zor arazi şartlarında gerekli alt yapının dahada iyi bir pozisyona gelmesi bu bölgeyi kış turizmi için vazgeçilmez kılacaktır. Alt yapı çalışmaları ve arazi üzerinde çalışmalar yapıp organizasyonu dışarıya açmaya karar verdiğimizde katılım çok daha büyük sayılara ulaşacağını düşünüyoruz. Kar ile mücadeleyi seven, bu işlerin meraklısı hastası olan binlerce insan var. Bizim en büyük problemimiz ilçemizle kış aylarında bağlantı yok, iş makineleri dozer, greyder  lazım olsa mümkün değil. Kurtbeli tüneli bir yapılır biterse hem ilçemize hemde köyümüze çok ciddi anlamda bu kış turizminin katkısı olacağını düşünüyoruz" dedi.

Çakrak 4.Leğen Festivaline katılan hemşerilerimiz doğanın ve kış mevsiminin güzelliğini leğenleriyle yaşadı. Alucramızın en güzel doğal güzelliklerine sahip Çakrak köyüne yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da Arap turistlerin ziyaret etmeleri köy halkında memnuniyetle karşılandı.

 

YORUMLAR
  • yorum2018-01-25 13:01:27Erdem Ekşi

    Avni Aydın Ağbi seni kutluyorum.Yapmış olduğun organizatörlük harika.Çakrak Köyümüzü dünyaya açmaya çalışıyorsunuz.Başarılarınızın devamını diliyorum.Sağolun var olun.Bizde katılmak isterdik Alucra dan ne yazık ki kışın Kurtbeli Yolunu açmıyorlar Nisan 15 bekliyecez.İşin garibi karayollarına bağlı bir yol nasıl olur da kış aylarında açık tutulmaz akıl erdiremiyoruz.Ak Partili yöneticiler bu işe sahip çıkmalı.Yılın 12 ayı yol halkımıza hizmet vermeli.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber