Ana Sayfa Ekonomi MECLİS'TE EĞRİBEL TARTIŞILDI

MECLİS'TE EĞRİBEL TARTIŞILDI

Giresun İl Genel Meclisi; Mart ayı 1. Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantıda sözalan Şebinkarahisar İl Genel Meclis üyesi Uğur Eraslan, Eğribel Geçidi'ne tünel yapımının, sadece üç ilçenin sorunu olmadığını, Giresun'u İç Anadolu'ya bağlayacak bir proje olduğuna dikkati çekti.

Giriş Tarihi: 2 Mart 2010 Salı 09:13
MECLİS'TE EĞRİBEL TARTIŞILDI

Giresun İl Genel Meclisi Mart ayı 1. Meclis Toplantısı, dün İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden başkanlığında yapıldı. Toplantıda söz alan Şebinkarahisar İl Genel Meclis üyesi Uğur Eraslan, Eğribel Geçidi'ne tünel yapımının sadece üç ilçenin sorunuymuş gibi algılanmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Şebinkarahisar İl Genel Meclis Üyesi Uğur Eraslan "Yıllardır gündeme getirdiğimiz Eğribel'e tünel isteğimiz göz ardı edilmektedir. Burası kış mevsiminde aylarca ulaşıma kapanıyor, kapanmasa da ulaşım güçlükle sağlanıyor. Haklı olarak buranın tünele ihtiyacı olduğunu gündeme getiriyoruz. Ancak bu tünel sadece Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçelerinin sorunuymuş gibi algılanıyor. Halbuki bu tünel Giresun'un hatta Karadeniz sahilinin İç Anadolu'ya ulaşımını da kolaylaştıracak bir projedir. Bu tünelin yapılması atıl durumda bekleyen Giresun Limanı'nın da canlanmasına katkı sağlayacaktır" dedi.   İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden ise söz konusu tünelin yapılacağını kaydederek, "Bu tünel Bakanımızın da gündemindedir. Gerekli çalışmalar devam etmektedir" diye konuştu.   Giresungundem
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 2018 Yılı Yeni Uygulamalar

2018 Yılı Yeni Uygulamalar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber