Ana Sayfa Genel MEMUR KENT YÖNETİMİNDEN CANİKLİ'YE TEŞEKKÜR

MEMUR KENT YÖNETİMİNDEN CANİKLİ'YE TEŞEKKÜR

Giresun Memur Kent Konut Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu, desteklerinden dolayı AK Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli'ye teşekkür etti.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2010 Çarşamba 09:51
MEMUR KENT YÖNETİMİNDEN CANİKLİ'YE TEŞEKKÜR
Kooperatif yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada, Memur-Sen Giresun İl Temsilciliği ve bağlı sendikalar tarafından sendika üyelerini konut sahibi yapmak amacıyla 2008 yılında Memur Kent Konut Yapı Kooperatifinin kurulduğu belirtildi.

Kooperatif Üyeleri Kerim Süral, Mehmet Aydın ve Erdoğan Atar, yaptığı ortak açıklamada, Memur Sen Giresun üyeleri olarak 2008 yılının Haziran ayında Memur Kent Konut Yapı Kooperatifi'ni kurduklarını, Eylül ayında da Aksu Mahallesi'nde 64 bin metrekare arsayı satın aldıklarını hatırlattılar.

Açıklamada, Memur Sen Genel Merkezi'nin sosyal sendikacılık anlayışının gereği olarak sendika üyelerini konut sahibi yapmak için TOKİ ile yaptığı anlaşmadan istifade etmek üzere TOKİ Başkanlığı'na müracaat ettikleri vurgulanarak, "Bu aşamadan itibaren AK Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekilimiz Sayın Nurettin Canikli'nin girişimleri sonucu başka illerin TOKİ'den alamadığı tavizleri de alarak talebimizi kabul ettirdik" denildi.

Geçen yılın Kasım ayında Aksu Mahallesi'ndeki arsanın üzerine inşa edilmek üzere 322 adet konut, bir ticaret merkezi ve çevre düzenlemesi işinin ihale edildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

İhaleyi alan firmanın inşaatı teslim süresi olan 550 günlük takvimi başlamıştır. Arsa üzerinde çalışmalar yapılıp şantiye, yemek-hane ve barınak tesisleri kurulmuştur. Yakın bir tarihte törenle konutlarımızın temeli atılarak inşaata başlanacaktır. Kooperatifimizin kuruluşundan bu güne kadar AK Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Sayın Nurettin Canikli yardım ve desteğini esirgememiştir. Sayın Canikli, bürokraside tıkandığımız her yerde imdadımıza yetişmiştir. Giresun Memur-Sen ve Memur-Kent ailesi olarak kendilerine müteşekkiriz. Bundan sonra da kendilerinin yardım ve desteğini bekler, saygılar sunarız.

Giresungundem

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Hoca Veda Etti

Onur Hoca Veda Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber