Ana Sayfa Güncel Mesire Alanı Yeniden İhale Edildi

Mesire Alanı Yeniden İhale Edildi

Alucra Topçam Mahallesinde 2015 yılında bu yana 3 kez ihale edilen mesire alanında çalışmalar yeniden başladı.

Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2016 Çarşamba 17:54
Mesire Alanı Yeniden İhale Edildi

Geçtiğimiz günlerde tekrar gündeme getirdiğimiz ve "Trilyonluk Mesire Alanı Hayvan Barınağı Oldu" isimli haberimiz sonrası Giresun Orman Bölge Müdürlüğü konuya müdahil olarak yarım kalan çalışmanın biran evvel tamamlanması için Alucra Topçam Mesire Alanının 3.kez ihalesini yaptı.

İhaleyi Alucralı Firma Aldı

Alucralı hemşerimiz Fatih Ticaret'in sahibi Fatih Eker ve Zeynel Varıcı'nın (YNSO İnşaat) ortaklığında alınan ihalede mesire alanındaki çalışmalar hakkında bilgi aldık.

Fatih Eker yaptığı açıklamada,

"Bu ihaleye daha öncede girmiştik fakat nasip bu sefereymiş, yarım kalan işi tamamlamak bize düştü. İlçemiz adına çok önemli bir yatırım fakat gelinen nokta üzücü. Artık geçmişte yaşananları unutup geleceğe bakacağız, en kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayıp ilçemize güzel bir eseri kazandırmak istiyoruz.

Biz yıllardır bu ilçede esnaflık yapıyoruz, bu işte kötü işçilik yapma, eksik yapma, kötü malzeme kullanma şansımız yok. Özellikle ahşap malzemeleri en iyi kalitede TSE standartlarına uygun ve dayanıklı ürünlerden tercih ediyoruz. Kafetarya ve diğer kısımlarda da en kaliteli malzemeleri tercih edeceğiz. Şuanda işi devir aldık, bizden önceki firmaların yarım bıraktığı çalışmalar var, onların büyük kısmını yeniden yapacağız. Bu alanı bizler kullanacağız, burası milli bir servet bizlerinde koruması gerekir. Özellikle haber sitenizde de bahsi geçen hayvanların ağıl olarak kullandığı kapalı alanı temizlememiz 6 günümüzü aldı yinede istediğimiz gibi olmadı. Buraya herkesden önce Alucralıların sahip çıkacağına inanıyorum. İhale sonrası 150 günde teslim etmemiz gerekiyor, şuanda malzeme temini ve gerekli temizlik işlerine yoğunlaştık. Tam anlamıyla 1 hafta 10 gün içinde çalışmalarımız başlamış olacak. Şuanda 2 kişiyi burada görevlendirdik, hem temizlik hemde güvenlikle ilgileniyorlar. İnşallah tamamladığımızda Alucramıza güzel bir eser kazandırılmış olacaktır" dedi.

YORUMLAR
 • yorum2016-08-19 08:02:25hamza

  yazık harcanan paralara
  ilk önce ilçenin giriş ve çıkışlarını yapın
  daha sonra merkezdeki virane işe yaramaz binaları yıkın yada restore edin

 • yorum2016-08-14 06:58:01sena

  BÖYLE RAMPA MI OLUR??
  bu engelli ve bebek arabaları için yapılan rampanın eğimi ne? nasıl inilir ve çıkılabilir oradan ??

 • yorum2016-08-14 06:55:45sena

  mesire yeri çöplük içinde kimse görmüyor mu?yapılan inşaatın da kalitesi,ölçüleri berbat,beton yığını barbeküler ne öyle??? Alucrayı değil bu beton barbeküleri izliyorsunuz!!!yazıktır,günahtır harcanan paralara,geçen zamana!!

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber