Ana Sayfa Güncel Mesleki Yeterlilik Belgesi için Sınavlar Başlıyor

Mesleki Yeterlilik Belgesi için Sınavlar Başlıyor

Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu çerçevesinde Giresun Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda ahşap kalıpçılık sınavları devam ediyor.

Giriş Tarihi: 4 Ağustos 2016 Perşembe 13:45
Mesleki Yeterlilik Belgesi için Sınavlar Başlıyor

Giresun genelinde yapılan organizasyonlarda  bugüne kadar 5 sınav gerçekleştirilirken, Ağustos ayı içerisinde Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk bölgeleri için sınav yapılması planlanıyor. Zorunlu sektörde olanların Mesleki Yeterlilik Belgesi almaması halinde işletmelere kişi başı 500 TL ceza verileceğinin belirlendiği kanun maddesi yılbaşından itibaren uygulamaya konulacak. Bu belgeyi alan kişileri çalıştıran işletmelerin ayrıca Sigorta İşveren Payını devlet karşılayacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu;

“Tehlikeli ve Çok Tehlikeli sektörlerde uygulanan inşaat grubu ağırlıklı meslekleri yapanlar için gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesi'nde sorun yaşanmaması için azami çaba gösteriyoruz. Giresun merkezde bu zamana kadar 300´ün üzerinde ahşap kalıpçılık mesleği ile ilgili kişiye sınav düzenlendi. Ağustos ayı içinde Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk bölgesinde sınav yapmayı planlıyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber