Ana Sayfa Güncel Mesudiye Mahallemizde Değişim Devam Ediyor

Mesudiye Mahallemizde Değişim Devam Ediyor

Mesudiye Mahallesinde hayırseverlikte yarış hız kesmeden devam ediyor.

Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2016 Çarşamba 15:41
Mesudiye Mahallemizde Değişim Devam Ediyor

Mesudiye Mahallesinin Tepe mevkinde bulunan çeşitli sebeplerle kullanılamayacak duruma gelen çeşme Zafer - Rüştü - Vahit Döğenci kardeşler tarafından yeniden yaptırıldı. Kullanılamayacak durumda olan eski çeşme tamamen yıkılıp aynı yerine daha estetik daha kullanışlı ve modern bir şekilde bir çeşme kazandırılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Özellikle yaz aylarında azalan su konusunda mahallelinin hem su ihtiyacını hemde hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın hayvanlarını sulama ihtiyacını karşılamak üzere güzel bir eser kazandırıldı.

Mahallenin muhtarı Aytaç Bodur yaptığı açıklamada şunlara değindi.

"Mahallemizde yapılan ve restore edilen çeşmeler konusunda samimiyet ve hassasiyetle yaklaşan ve bu düşüncelerle hareket eden emeği geçen tüm hayırseverlerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. İnsan ölünce geride bırakacağı şeylerden biri olan hayır ve hasenatların asla kapanmayacağı düşüncesiyle yola çıkan hemşerilerimiz mahallemize güzel eserler kazandırmaya devam etmektedir. Bundan sonra mahalleli olarak bizler bu çeşmeleri halkımıza uzun yıllar hizmet verebilmesi için koruyup kollamak olacaktır. Mahalle halkımızdan yapılan bu hizmetleri kendi malı gibi koruması, çevresini temiz tutması, etrafını güzelleştirmesi gibi konulara hassasiyet göstermelerini de bilhassa rica ediyorum.

Çeşmeler kültürümüzün temel unsurlarından olup ecdadımız günümüze kadar taşınmıştır, bizlerde bu kültürü yaşatma ve devam etme anlamında mahallemize kazandıralan çeşmelerden dolayı şahsım ve muhtarlığımız adına Zafer - Rüştü ve Vahit abilerime ve Dögenci ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunarım" dedi.

Ey müminler! Siz hayır işlerinde yarışın. Nerede olursanız olun sonunda Allah hepinizi bir araya getirir. Bakara Suresi 148. Ayet

"Eşek ölür kalır semeri, İnsan Olur kalır Eseri"

Alucrahaber.com olarak "hayırda yarışınız" ayetine nail olabilmek adına güzel işlere vesile olan herkese sonsuz teşekkürler.

Çeşmenin Yeni Hali


Çeşmenin Eski Hali

YORUMLAR
  • yorum2016-08-31 08:05:23İsmail Kaya Antalya

    4 yıldır düzenli olarak hergün alucrahaberi takip eden bir gurbetçi olarak mahalle muhtarı ve tüm hayırsever hemşerilerimi tebrik ederim. güzel işler yapılıyor olması memleketim ve biz gurbetçileri inanılmaz mutlu etmekte. 2002 yılından beri gelemiyorum gözümde tütüyor Alucra inşallah kavuşuruz.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber