Ana Sayfa Güncel Mesudiye Mahallesi Sakinleri Hayırda Birleşti

Mesudiye Mahallesi Sakinleri Hayırda Birleşti

Alucra Mesudiye Mahallesi sakinleri muhtar Aytaç Bodur ve hayır sever mahalle sakinlerinin öncülüğünde mahallelerinde bulunan çeşmeleri yeniliyor.

Giriş Tarihi: 14 Temmuz 2016 Perşembe 15:34
Mesudiye Mahallesi Sakinleri Hayırda Birleşti

İlçemiz Mesudiye Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ilçe kabristanlığımızdaki Merhum İsmail ve Hanife Tayfun'un yaptırdığı çeşme zamanla tahrip olup, duvarları yıkılarak özelliğini kaybetmişti.

Mahalle Muhtarı Aytaç Bodur ve mahalle sakinleri iş birliği ile çeşmeyi yeniden tadilat yaptırarak ilçe halkının kullanımına kazandırdılar.

Eski çeşme tamamen yıkılarak yeniden uzun yıllar hizmet verecek şekilde, görselliğiylede ilçe kabristanlığına layık bir eser kazandırıldı. Muhtar Aytaç Bodur, "ilçe esnaflarımızdan Ahmet Duman ve hayır sever mahalle sakinlerimizin gayreti ile güzel bir eser kazandırılmış oldu. Mahallenin muhtarı olarak tüm hayır severlerimize teşekkürü bir borç bilir göstermiş olduğu hassasiyetden ve yapmış oldukları hayırlarını yüce mevladan kabul buyurmasını niyaz ediyorum" dedi.

Muhtar Aytaç Bodur, "Alucralı hemşerilerimizle mahallemizdeki atıl durumda birkaç çeşme daha var, bu çeşmelerin suları müdahale edilmezse kuruma noktasına gelecek. Çeşmelerin duvarları dökülmüş ve bakımsız vaziyette, işte el ele vererek hayırseverlerimizide teşvik ederek bu çeşmelerimizi yeniden hayata kazandıracağız. İlçe mezarlığımızdaki örnek teşkil eden bu çeşmeyi ve buna benzer güzel işlerin desteklenmesi konusunda üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Memleket bizim, mahalle bizim, bunları kullanacak olanda bizleriz. Bu tarz yaklaşım ve yaptırımlara ön ayak olmak için Muhtar olarak hertürlü çalışmaya hazır olduğumuzu iletir, şimdiden hayırseverlerimize yapacakları hayırların yüce mevlanın huzurunda kabul olmasını dilerim" dedi.

YORUMLAR
 • yorum2016-07-15 08:05:48Hakan Yelek

  Bu güzel çalışmada emeği geçenleri tebrik ederim. Gayet güzel düşünülmüş. Rabbim razı olsun. Naçizane olarak merhumelerin isimleri de yazılsaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Zira çeşmenin önceki halinde yazılıydı.

 • yorum2016-07-15 06:23:33İnanTufan Bodur

  Değerli muhtarımı tebrik eder hizmetlerinin devamının geleceğine canı gönülden inanıyorum.

 • yorum2016-07-14 15:25:59Yaşar TAŞTAN

  Tebrik ederim teşekkürler sağolun varolun hep beraber birşeyler yapmaya çalışalım.

 • yorum2016-07-14 09:18:37Ömer Dokumacı

  Böyle eserler görelim biraz Alucramızda. Helal olsun. Yaylaya çıkıp havaya sıkarak kendilerini kanıtlamaktan eser yapamıyor halkımız. Bir de yapan ustanın reklamı biraz abartılı olmasaymış. Emeği geçenlere helal olsun.

 • yorum2016-07-14 08:03:30Kadir Bekiroğlu

  Başta muhtarımız Aytaç Bodur'u, esnafımız Ahmet Duman ve tüm hayırsever mahalle sakinlerimizi tebrik ederim, Allah razı olsun

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber