Ana Sayfa Güncel MEVLİD KANDİLİ'NDE KUR'AN VE SÜNNETLE BULUŞALIM

MEVLİD KANDİLİ'NDE KUR'AN VE SÜNNETLE BULUŞALIM

Bu gece Mevlid Kandili. Âlemlerin Efendisi, gönüller sultanı Hz. Muhammed'in (sas) dünyayı şereflendirdiği gece. İslam âlemi, bugün O'nu bir kez daha yâd edecek.

Giriş Tarihi: 25 Şubat 2010 Perşembe 12:08
MEVLİD KANDİLİ'NDE KUR'AN VE SÜNNETLE BULUŞALIM
  'Son rahmet elçisi'ne duyduğu özlem ve sevgiyi tazeleyecek. Müslümanlar arasında yeniden kenetlenme ve birlik duygusunun perçinlendiği bu özel gece sebebiyle Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu da bir mesaj yayımladı. Bu tür mübarek gün ve gecelerin 'fırsat günleri' olduğunu söyleyen Bardakoğlu, "Mevlid Kandili'nde Kur'an'la ve Peygamberimiz'in (sas) sünneti ile buluşalım, onları evimize misafir edelim, Peygamber Efendimiz'i daha yakından tanıyalım, çocuklarımızı O'nun sevgisi ile yetiştirelim, Kur'an'ı okuma ve anlamayı ibadet, yaşamayı hayatımızın gayesi edinelim." dedi.

"Hz. Peygamber'i örnek almak, O'nun insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı daveti hayatımıza yansıtmakla ve güzel ahlakını bir bilinç ve hayat tarzı olarak davranışlarımızın mihveri yapmakla mümkündür." diyen Bardakoğlu, Rahmet Elçisi'nin (sas), Allah'ın kelamı olan Kur'an-ı Kerim'i açıklamakla kalmayıp Kur'an'ın hayat veren mesajını bizzat yaşayarak insanlığa aktardığını söyledi. Bardakoğlu, şöyle devam etti:

"Dünyanın sanal ve geçici meşgalelerinin ve sonu gelmez heveslerinin bütün hayatımızı ve geleceğimizi ipotek altına aldığı modern dönemde, Rabb'imizin rahmet yüklü mesajı Kur'an-ı Kerim'i ve âlemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamberimiz'in (sas) sünnetini daha iyi anlamaya, bunun için de gönlümüzü Kur'an'a açmaya ve Sevgili Peygamberimiz'in (sas) örnek hayatını ve ahlakını rehber edinmeye ne kadar çok ihtiyacımız var."

... Alucrahaber.com olarak Mevlit Kandilinizi Tebrik Ederiz ...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber