Ana Sayfa Güncel Mevlüt Hoca Emekli Oldu

Mevlüt Hoca Emekli Oldu

İlçemiz Merkez Büyük Camii İmam-ı Hatibi Mevlüt Esgidir hocamız 41 yıllık hizmeti sonrası emekli oldu.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2017 Çarşamba 09:01
Mevlüt Hoca Emekli Oldu

Alucra'da 41 yıllık İmamlık hizmetini emekli olarak tamamlayan Mevlüt Esgidir hocamız ilçe müftümüz Muhammet Salman tarafından teşekkür plaketiyle ödüllendirildi.

Aylık olarak yapılan Din Görevlileri Toplantısında ilçe vaizi Ramazan Demirel, müftülük VHKİ Emrah Kılıçkaya ve din görevlileri hazır bulundu. Toplantı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından ilçemize becayiş yoluyla atanan görevliler kendilerini tanıttılar.

Daha sonra uzun süre ilçemizde başarıyla görev yapan ve emekli olan Merkez Büyük Cami İmam-ı Hatibi Mevlüt Esgidir hocamıza, ilçe müftümüz tarafından yaptığı hizmetler için teşekkür edilerek, kurumumuz adına plaket takdim edildi.

Programda söz alan Mevlüt Esgidir; “İmamlık en onurlu mesleklerden biridir. Her görevde olduğu gibi eğer bu görev sevilirse başarılı olunur aksi takdirde başarılı olmak imkânsızdır. Ben bu görevi 41 yıl severek yaptım. Rabbime Hamdolsun böyle güzel bir şekilde tamamladım. Allah herkese bu günleri görmeyi nasip etsin.” şeklinde konuştu.

Ayrıca toplantıda görevlilere duyurulması gereken yazılar tebliğ edildi. Kemallı mahallesi Camii İmam Hatibi Ömer Güdül tarafından A’la Suresinin tefsirinin de yapıldığı program, dilek ve temenniler bölümü ile son buldu.

Alucrahaber.com olarak 41 yılını memleketine hizmet için adayan değerli Mevlüt hocamıza hizmetlerinden ötürü teşekkür eder, emeklilik sonrası yaşamında sağlıklı bir ömür dileriz.

YORUMLAR
 • yorum2017-12-25 02:06:19Ertugrul BİNGÖL

  Tahsin hocama katılıyorum ve Alucra halkı çok arar. yerinin dolacağına hiç inanamiyorum inanmiyorumda diyanette kendini bilmez insanlarin biran evvel emeklilige sevkedilmesi gerek. Alucrada şu gercekki çalışanın yeri yoktur. Degerli hocama gelene kadar ne emekli olacak mahlukatlar var ama gelgörki adaletsizlik diz boyu yaziklar olsun merkez caminin göz bebeğidi. Şeytan atına binmiş firaunlar Allah sizi affetsin

 • yorum2017-12-21 02:50:37Bilal ÇULHA

  Değerli dostum kıymetli aziz kardeşime bundan sonraki yaşamında sağlık sıhat mutluluk dolu bir emeklilik yaşamı dilerim. siz çok yaşayın mevlüt hocam

 • yorum2017-12-20 12:12:22Tahsin topsakal

  İlk görev yerim olan alucra merkez büyük camiinde 10 yıl boyunca abi kardeş ilişkisi içerisinde çalışmış olduğum kıymetli Mevlüt hocamın tecrübelerinden fazlasıyla istifade ettim . Ama şunu ifade etmedende geçemeyeceğim hocamın yaş olarak emekliliğini doldurma arzusundayken zorlanarak emekliye ayrılması .Acaba kıymetli hocamın yıllarca özverili çalışmalarının karşılığı olarak bu şekilde onure edilemezmiydi .bu arada hocamın yerinin kolay kolay doldurulamayacağını söylemeden geçemeyeceğim

 • yorum2017-12-20 11:31:30Erdem Ekşi

  Öncelikle 41 yıllık hizmetine Maşallah diyelim.Mevlüt Hocamızı Alucra çok arar.İçinde görev aşkı olan, tatili az gören izne ayrılsa dahi camiye mihraba koşan işinde şip şak olan bir hocamızdı.Bugüne kadar yaptıkları hizmetlerinden dolayı kendisine şükranlarımı sunuyorum.

 • yorum2017-12-20 10:21:11Zülfikar ESGİDİR

  Sevgili Babacığım ALLAH hayırlı ve uğurlu etsin, vermiş olduğun hizmetler için çok teşekkür ederiz.

 • yorum2017-12-20 02:52:59Ertugrul BİNGÖL

  Allah hayirli etsin bence merkez camisiinde yillarca hizmet ederek ve bizlerde buyuk emekleri olan sayin hocamizin erken gitmesi hic iyi olmadi Allah hocamizdan razi olsun bizler raziyiz Alucranin eski genclik neslinde buyuk emekleri olan hocamizin ellerinden opuyorum rabbim bahtini acik etsin gonlune gore versin.merkez camiisinde boslugunun doldurulacagina hic inanmiyorum

 • yorum2017-12-20 01:56:08Ahmet

  alucra ya hizmet etmiş bir emektar hocamizdir allah razı olsun kendisinden allah hayırlı uzun ömürler versin

 • yorum2017-12-20 00:15:45Kadir Bekiroğlu

  Mevlüt hocamıza sağlık afiyet dilerim. Üzerimizde emeği çoktur, yaz Kuran Kurslarında onun çoşkulu sesiyle öğrenmiştik bir çok sure ve duayı. Emekliliğinin hayırlı olmasını dilerim.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber