Ana Sayfa Siyaset MHP'li Özkan Alucra'da

MHP'li Özkan Alucra'da

MHP Giresun Milletvekili Murat Özkan Alucra ve Şebinkarahisar'da partililerle buluştu ve Referadumu anlattı.

Giriş Tarihi: 16 Ağustos 2010 Pazartesi 12:26
MHP'li Özkan Alucra'da

Özkan, yaptığı yazılı açıklamada, İl Başkanı Orhan Erzurum ile il ve merkez ilçe başkanı yöneticileriyle birlikte Alucra ve Şebinkarahisar ilçelerini ziyaret ederek, referandum konusunda vatandaşlarla sohbet ettiklerini belirtti.

Burada vatandaşlara referanduma niçin ''hayır'' denilmesi konusunda açıklamalar yaptıklarını anlatan Özkan, bundan olumlu yanıtlar aldıklarını ifade etti.

Özkan, şunları kaydetti:

''Meclis'te AKP'nin dayatmasıyla anayasa değişikliği gerçekleştirilmiş. Bu Türkiye'nin değil AKP'nin anayasası olarak adlandırılmıştır. Mecliste siyasi partiler muhatap alınmamış. MHP her maddede ret oyu kullanmıştır, anayasa değişikliğini uygun bulmamıştır. MHP, 12 Eylülde 'hayır' oyu kullanacaktır. Çünkü 'hayır' oyu millet için ülke için hayırlı olacak. Bu anayasa değişikliğinde AKP'nin, Başbakanın gizli gündemi bulunmaktadır. Başbakan 8 yıllık iktidarı döneminde vaat ettiklerinin hiçbirini yerine getiremedi. Üstünlüklerin kimlere ait olduğunu gelin birlikte görelim. Meclis'te 337 milletvekiliyle Meclis üstünlüğü AKP'dedir. Kendi üstünlüğünü sürekli kılabilmenin yolunu arıyorsun. Kendini kurtarmaya çalışıyorsun. HSYK'nın kuruluş rakamları üzerinde oynuyor, yargıyı sana bağımlı hale getirerek. AKP'ye de 'hayır' anayasaya da 'hayır'. AKP anayasasına 'evet' derseniz, AKP'ye 'evet' demiş olursunuz.''


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber