Ana Sayfa Siyaset MHP'li Vural, Başbakana ''Kuş Dili'' ile sitem etti

MHP'li Vural, Başbakana ''Kuş Dili'' ile sitem etti

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Giresun'un Çanakçı ilçesinden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a kuş diliyle seslendi. Vural Kuşdili ile ''Bizi perişan ettin. Fındıkçıyı ve fındığı perişan ettin'' dedi.

Giriş Tarihi: 10 Temmuz 2010 Cumartesi 00:22
MHP'li Vural, Başbakana ''Kuş Dili'' ile sitem etti
MHP Genel Başkan Vekili Oktay Vural, iki günlük Giresun ziyaretine Çanakçı ilçesinden başladı. Burada Belediye Başkanı Sebahattin Şenel'i ziyaret eden Vural'a ilçenin 'altın anahtarı' hediye edildi. Vural burada yaptığı konuşmada, ''Yerel yönetimlerden başlıyoruz, ülkenin, Çankaya ve Ankara'nın da anahtarını alacağız'' dedi.

Daha sonra yörede geleneksel olarak yapılan Kuşdili Festivali ve kuş dili hakkında organizatör Osman Ali Reisoğlu'ndan bilgi alan Vural, şunları söyledi:

''Sayın başbakan Türkçe anlamadı. Biz de İngilizce bilmiyoruz. Sayın Başbakan hiç kimsenin söylediğini dikkate almıyor. O zaman biz de kendisine kuş diliyle çağrı yapalım. Belki dediğimizi anlar'' diye konuştu.

Vural, bir süre kuş diliyle konuşmayı denedi. Vural, daha sonra kuş diliyle Başbakana ''Bizi perişan ettin. Fındıkçıyı ve fındığı perişan ettin. Fındık fiyatını 7 liradan 3 liraya düşürdün. Giresunlu sürekli göç ediyor. Halk, üretici, köylü perişan'' dedi.  

Çanakçı'dan Oktay  Vural geçti

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural Eynesil'de daha sonra esnaf ziyaretinde bulundu.

Esnaf ziyareti sırasında kendisine “Referanduma ne oy vereceyiz” diye soran esnafa, “Elbetteki hayır” diyen Vural, “Bak ben size ne diyorum. Hayırlı işler diyorum. Demek ki hayırda bir hayır vardır. Ancak yalnızca referanduma değil, AK Parti’ye de hepsine ‘hayır’ diyeceyiz” şeklinde açıklamada bulundu.

Çanakçı'dan Oktay  Vural geçti

İlçedeki esnaf ziyareti sırasında MHP Genel Başkan Vekili Oktay Vural ile aynı soy ismi taşıyan Zeki Vural isimli bir esnaf ise “Amca sizin yeğeniniz olmaktan onur duyuyorum” diyerek sahibi olduğu lokantasına davet etti. Vural, ise “Biz sizinle gurur duyuyoruz” şeklinde karşılık verdi.

Vural, ilçe gezisi sırasında karşılaştığı Kuran Kursu öğrencileriyle de bir süre sohbet ederek sorunlarının bulunup bulunmadığını sordu.

Çanakçı'dan Oktay  Vural geçti

Vural, daha sonra ilçedeki merkez camiinde kıldığı Cuma Namazı’nın ardından Tirebolu'da esnaf ziyaretinde bulundu.

Haber: Yenitirebolu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber