Ana Sayfa Siyaset Milletvekili Canikli Albayrak İddialarını Yanıtladı

Milletvekili Canikli Albayrak İddialarını Yanıtladı

Geçen hafta burada, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in, bütçe görüşmeleri sırasında AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli'ye yönelttiği bazı sorulara yer vermiştik. Genç, "Başbakan'ın yakını olduğu bilinen Güneş Albayrak Ticaret ve Turizm Anonim Şirketi'nin İstanbul Halk Bankası Şubesi'nden İSKİ alacakları karşılığında kredi açılmasının uygun görülmediği doğru mudur?

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2011 Çarşamba 08:30
Milletvekili Canikli Albayrak İddialarını Yanıtladı

Bunun üzerine aynı firmaya Ankara kurumsal şubeden kredi açıldığı ve bu krediyi açan müdürün, Selahattin Süleymanoğlu'nun genel müdür yardımcılığına terfi ettirildiği doğru mudur? Terfi ettirilen bu şahsın AKP Milletvekili Nurettin Canikli'nin yeğeni olduğu doğru mudur?.. Canikli'nin geçmişte Albayrak Grubu'nda mali işler müdürü olarak çalıştığı doğru mudur? Nurettin Bey, senin memleketinde kaç tane ihale alınıyor" sorularını yöneltmişti. Canikli'nin de o sorulara yanıt vermediğini belirtmiştik. Canikli, kürsüden "zaman yetersiz" olduğu gerekçesiyle genel kurulda veremediği yanıtları köşemize iletti:

"Bahsi geçen kişi akrabamdır. Rahmetli babam, Selahattin Süleymanoğlu'nun annesinin dayısıdır. Bu kişinin genel müdür yardımcılığı ya da başka bir göreve gelmesinde hiçbir aracılığım ve dahlim söz konusu değildir. Güneş Albayrak isimli firmaca Halk Bankası'ndan kredi kullanılıp kullanılmadığı, kredi talebinin kabul edilip edilmediği konularında en ufak bir bilgiye sahip değilim. Geçmişte Albayraklar Grubu'nda 'mali işler müdürü' olarak görev yapmadım. Benim seçim bölgem Giresun'da kaç tane ihale yapıldığını, kimlerin aldığını bilmiyorum."

Türey Köse, Ayşe Sayın, Erdem Gül / Cumhuriyet

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber