Ana Sayfa Güncel Milletvekili Canikli Devrede

Milletvekili Canikli Devrede

Doğu Karadeniz Turizm Mastır Planında Giresun'a yeterince yer verilmediği, hatta onaylandığı, yürürlüğe dahi girdiği halde kamuoyunun dahi yeterince bilgilendirilmediği, sivil toplum kuruluşları, parti temsilcileri, vs sıkça dile getirilmesi ve gelen tepkilerin artması üzerine Giresun Milletvekili Nurettin Canikli konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2010 Çarşamba 15:38
Milletvekili Canikli Devrede

Canikli: "YANLIŞLIK   DÜZELTİLECEK"

AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun'un yok sayılacağı bildirilen ve büyük tepki gösterilen Doğu Karadeniz Turizm Master Planı için devreye girdi.

Canikli, "TSO'nun gönderdiği rapor üzerine Turizm Bakanı ile görüştüm. Giresun'un uğradığı haksızlıklar ortadan kaldırılacak, plan revize edilecek" dedi.

Giresun adına yığınla yanlışlıklarla dolu olan ve kentin ilerde yok sayılabileceği belirtilen Doğu Karadeniz Odaklı Turizm Master Planı için AK Parti Grup Başkan vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli devreye girdi.

Canikli,Yeşilgiresun'un konuyla ilgili yönettiği soruyu cevaplandırırken "Yanlışlık ve haksızlık kısa sürede giderilecek. Turizm Bakanı ile bizzat görüştüm. Master Planı yeniden revize edilecek" dedi.

TSO'NUN RAPORUNU ALDIM

Milletvekili Nurettin Canikli, Doğu Karadeniz Turizm Master Planı ile ilgili olarak GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ile görüştüğünü, TSO'nun raporunun kendisine ulaştığını belirterek; "Yanlışlık düzeltilecek. Bizzat Turizm Bakanı ile görüştüm. Yapılan yanlışlıkları anlattım, kendisi de Giresun adına yapılan yanlışlıkların hemen düzeltileceğini ve planın yeniden revize edileceğini söyledi. Giresunlular merak etmesinler, ilimin haksızlığa uğramasına asla izin vermem" diye konuştu.

Canikli, planda ORGİ havaalanının adının geçmemesini, Giresun Adasının yok sayılmasının ise hayret verici bulduğunu da ifade etti.


Sebinmedya
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber