Ana Sayfa Siyaset MİLLETVEKİLİ CANİKLİ'DEN, "AÇILIM" AÇIKLAMASI

MİLLETVEKİLİ CANİKLİ'DEN, "AÇILIM" AÇIKLAMASI

AK Parti Grup Başkan vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, "Muhalefet gemileri yaksa da, köprüleri atsa da biz elimizi uzattık, uzatıyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2009 Çarşamba 13:09
MİLLETVEKİLİ CANİKLİ'DEN,
AK Parti Giresun Milletvekili ve grup başkan vekili Nurettin Canikli, AK Parti hükümeti olarak ülkeyi terör belasından kurtarmak için mücadele ettiklerini belirterek, “Muhalefet gemileri yaksa da, köprüleri atsa da biz elimizi uzattık, uzatıyoruz” dedi.

AK Parti olarak adımlarını ülkedeki birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamının sağlanması için attıklarına işaret eden Nurettin Canikli,

“Bu ilkeler dışında bize çamur atmak isteyenlerin, iftira atanların, yalan söyleyenlerin yaptıkları insafsızlıktır, vicdansızlıktır. Bu süreçte yaptıklarımız ve yapacaklarımız nihai bir liste değildir bu süreç dinamiktir. Herkesin fikrine ve çözüm önerisine ihtiyacımız vardır. Ancak muhalefet böyle önemli ve hassas bir konuda nasıl çözüm önerisi sunacak? Sunamazlar çünkü Kıbrıs meselesinde, yabancıların mülk edinme yasasında, vakıflar yasasında, mayınların temizlenmesi yasasında, Ermenistan’la yapılan sözleşme mutabakatında ve birçok meselede AK Parti’yi vatana ihanetle suçladılar. Muhalefetin gözünde AK Parti vatan haini” diye konuştu.

AK Parti’yi eleştirenlerin ortaya bir çözüm önerisi sunamadıklarını savunan Canikli, şunları söyledi:

“Tutsak akıllar, kilitli kalpler çözüm önerisi sunamazlar. Muhalefet gemileri yaksa da, köprüleri atsa da biz elimizi uzattık, uzatıyoruz. Gelin fikrinizi, çözüm önerilerinizi ortaya koyunuz. Ülkemizi terör belasından hep birlikte kurtaralım. Hangi etnik kökenden , hangi inançtan ve yaşam biçiminden, hangi siyasi görüşten ve partiden olursa olsun 72 milyon birlikte Türkiye’yiz. Birbirimizi suçlayacağımıza, dışlayacağımıza, ötekileştireceğimize, uzaklaştıracağımıza, birbirimizi anlamaya , yakınlaşmaya, bütünleşmeye ve empatiye, bütünleşmeye, bütünleşmeye, sevmeye ve saymaya çalışalım. Çocuklarımıza kavga çatışma ve gerginlikler ülkesi değil, uzlaşı, sevgi ve barış Türkiye’sini miras bırakalım” dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Canikli

Canikli "Millilik Bu İşte"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber