Ana Sayfa Güncel Müftümüz Mehmet Şavlı Görevine Başladı

Müftümüz Mehmet Şavlı Görevine Başladı

Askerlik Vazifesini yapmak için ilçemizden ayrılan Müftümüz Mehmet Reşat Şavlı görevine başladı.

Giriş Tarihi: 25 Şubat 2011 Cuma 09:29
Müftümüz Mehmet Şavlı Görevine Başladı

Askerlik öncesi başlattığı ve kısa sürede ilçe halkının takdirini kazandığı projelerine askerlik dönüşü hızla başlayarak ilçemiz adına güzel işlerin ortaya çıkacağının müjdesini veren Müftümüz, 2011 yılında ilçemiz adına hayırlı çalışmaların yapılacağı müjedesini verdi.

Telefon ile görüşüp fikirlerini ve projeleri hakkında bilgi edindiğimiz Müftü Beyden, Alucra'nın üzerindeki ölü toprağı atmak için var gücüyle çalışmalarına başladığını gördük.

Müftümüz şunları iletti: "Alucra'ya geldiğimde gördüğüm en temel eksiklik Müftülüğümüze ait bina ve personel lojmanının olmayışı idi. Ayrıca ilçe Kuran Kursunun yetersiz oluşu bizi öncelik olarak bu alandaki sorunlara sevk etmiştir. 2 olan resmi Kuran Kursu yazmız köy ve mahallelerle 5'e çıkmıştır. Yaptığımız incelemelerde kurslarımızın bazı eksikliklerinin olduğunu gözlemledik, Boyluca köyünden hayırsever bir büyüğümüzün katkılarıyla tüm kurslarımıza Bilgisayar sisteminide kuruyoruz. Mevla nasip ederse, 2011 nisan ayında ilçemizin hayırseverleri öncülüğünde temellerini atmayı planladığımız Müftülük Kompleksi projemiz var, ilçeye böylesine bir eserin yapılıyor olması bizleri sevindiriyor" dedi.

Başarılı Çalışmalarıyla kısa sürede gönülleri kazanmayı bilen Değerli Müftümüze işlerinde kolaylıklar diliyor, ilçemiz adına yaptığı her işte yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber