Ana Sayfa Siyaset Mustafa Taşbaşı Ağabeyimiz Aday Adaylığını Açıkladı

Mustafa Taşbaşı Ağabeyimiz Aday Adaylığını Açıkladı

Alucra'lı değerli hemşerimiz Av. Mustafa Taşbaşı Ak Parti İstanbul 2. Bölgeden Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 22 Mart 2011 Salı 22:56
Mustafa Taşbaşı Ağabeyimiz Aday Adaylığını Açıkladı


İstanbul Beyoğlu Belediyesinde bir dönem başkan yardımcılığı görevinde bulunan, ayrıca Alucramızın eğitim hizmetlerinde de oldukçada duyarlı ve sorumluluk alarak gençlerimize destek olmaktan çekinmeyen değerli hemşehrimiz ilçemizin Eğitim Derneğinde başkan yardımcılığı görevinide yürütmektedir.

Av.Mustafa TaşbaşıAv
. Mustafa TAŞBAŞI  Özgeçmiş 

1967 yılında Giresun Alucra’ da dünyaya geldi. 1990'da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ nden mezun oldu. Kısa dönem askerlikten hizmetinden sonra bir müddet serbest Avukatlık yaptı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde "Uluslararası Ticaret Hukuku ve Avrupa Birliği" dalında master yaptı ve bu akademik eğitimini üstün başarı derecesi ile tamamladı.

Giresun Üniversitesi Alucra Meslek Yüksek Okulu Yaptırma Derneği, Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı ile Piyalepaşa Spor Kulübü gibi STK'larda Başkan Yardımcılıkları görevlerinde bulundu. Alucra Eğitim Derneğinde başkan yardımcılığı görevi devam etmektedir.

1994 – 1999 tarihleri arasında bir Holding'te önce Hukuk Müşavirliği bilahare Dış Ticaret Müdürlüğü ve Bağdat Ticaret Temsilciliği yaptı. 1997 yılında Birleşmiş Milletlerin Petrol Karşılığı Gıda ve Sıhhi Malzeme Alımı ile ilgili 986 sayılı kararı gereği kısa bir dönem içinde Irak'a bir ihracat gerçekleştirildi. Türkiye den Irak’ a yapılan 3. Büyük ihracat olması nedeniyle TGRT ana haber kanalında bu başarı durumu haber konusu yapıldı.

1999 - 2004 yıllarında Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcılığı yine aynı dönem içinde Haliç Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği ve İstanbul Valiliği Beyoğlu İnsan Hakları Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu.

2004 – 2006 döneminde Ak parti İstanbul İl Başkanlığı İl Çalışma Komisyonu Seçim İşleri Biriminde görev yaptı ayrıca İstanbul 2.Olağan Kongresine kadar Yenidoğan Belde Teşkilatının İl Sorumluluğunu yürüttü.

2007 Genel Seçimlerinde İstanbul 2. Bölgeden Milletvekili aday adayı oldu.

2006 yılından bu yana "Tersane Kızakları, Gemi Yanaşma Limanları ve Rıhtımları" inşaa eden bir deniz inşaat şirketinde İdari ve Mali İşler Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

İngilizce, Arapça, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca ve Rusça biliyor.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Alucrahaber.com olarak mütevaziliği, dürüstlüğü, güleryüzü ve yardımlaşmayı seven biri olarak tanıdığımız bu değerli büyüğümüze çıktığı bu yolun hayırlara vesile olmasını yüce mevladan temenni ediyor, başarılı çalışmalarını Meclis'te de yapmasını istiyoruz.

E-mail : av.mustafatasbasi@hotmail.com

// //

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir //

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Partili Belediyeler Tokat'ta Buluştu

AK Partili Belediyeler Tokat'ta Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber