Ana Sayfa Genel MYO'da Meslek Ahlakı Konferansı

MYO'da Meslek Ahlakı Konferansı

Alucra Turan Bulutcu Meslek Yüksekokulunda okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fikret Uslucan’ın "Meslek Ahlakı" konulu konferans gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 5 Mayıs 2017 Cuma 09:33
MYO'da Meslek Ahlakı Konferansı

Meslek Yüksek Okulununn Konferans salonu'nda icra edilen etkinliğe konuşmacı olarak Yüksekokul Müdürü Fikret Uslucan katıldı.

"Yapılan meslek ne olursa olsun her işin bir ahlakı vardır. Şu kadar paraya ancak bu kadar gayret gösteririm" anlayışının yanlış olduğunu, ve bu anlayışın terkedilmesi gerektiğini belirtti. Her işin bir kutsallığı olduğunu anlatan Fikret Uslucan, icra edilen mesleğe kendimizi adamamız gerektiğini ve dürüst olmamız gerektiğini bu şekilde ülkemizin refah seviyesinin artacağını dile getirdi. Yaptığı işe ne kadar saygı duyduğunu öğrencileri için "Ben onlar için bir nimet değilim tam tersi öğrencilerim benim için nimettir" düşüncesiyle belirten Uslucan öğrencilere meslek hayatındaki yaşadığı tecrübelerini aktardı. Yüksekokul öğrencileri tarafından ilgiyle ve keyifle dinlenenen hikayeler, anılar ve örnek olaylarla renk katan Yrd. Doç Dr. Fikret Uslucan  meslek hayatına atılacak öğrencilere özellikle liyakat ilkesi üzerinde durarak çeşitli meslek ahlakı ilkeleri hakkında bilgiler vererek önerilerde bulundu.

Protokolde İlçe Kaymakamı Ali Altınkaynak, Belediye Başkanı Asım Kaymakçı, Garnizon Komutanı Ahmet Gün, Yüksekokul Müdürü Fikret Uslucan, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Sefa Çiçek, Osman Karapınar ve diğer öğretim görevlileri yer aldı. Konferansın anısına Kaymakam Ali Altınkaynak tarafından konuşmacı Fikret Uslucan’a plaket takdim edildi.

Haber: Fatih Koçak

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlk Müftü Nikahı, Canikli'nin Oğluna Kıyıldı

İlk Müftü Nikahı, Canikli'nin Oğluna Kıyıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber