Ana Sayfa Güncel NAZLI KİRAZLI:"Biz kadınlar tek tek değil, birlik olursak güçlüyüz"

NAZLI KİRAZLI:"Biz kadınlar tek tek değil, birlik olursak güçlüyüz"

Alucra Kadınlar Derneğini kurmak için gayretle çaba gösteren Alucralı bayanlar, toplantılar yapıyor, çeşitli etkinlikler düzenliyor, etkinliklere katılıyorlar, dernek pikniklerine katılarak tespitler yapıyorlar.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2010 Cumartesi 10:58
NAZLI KİRAZLI:
Alucralı  Kadınlar, Başkan Nazlı Kirazlı  yönetiminde kadınların toplumsal katılımını sağlayacak ve aralarındaki dayanışmayı iletişimi geliştirecek eğitsel, mesleki, kültürel faaliyetleri gerçekleştirmek için yola çıktıklarını belirtiyorlar. 

Alucra Demirözü Köyü Derneği, Alucra Doludere Köyü Derneği, Çamoluk Yardımlaşma Derneği ve Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneğinin Bahar pikniğine katılarak yöneticiler ve Şebinkarahisarlı bayanlar ile görüş alışverişi yapan Alucra Kadınlar Birliği, bu tür etkinliklere katılarak yöre insanları ile kaynaşarak daha sık ilişkiler kuracaklarını söylediler. Alucra.com sahibi ve Şebinmedya yazarı gazeteci Tülay Dolu’nun büyük destek verdiği bayanlar, aktif olarak sosyal hayata katkı sağlayacaklarını, amaçlarının yöre insanına hizmet olduğunu açıklayan Başkan Nazlı Kirazlı yönetimindeki, Sevda Demirezen, Fatma Süre, Sevinç Yırtmaz ve diğer arkadaşları ile yapacakları çalışmada hedefleri arasında Alucra ilçesini ve yöresini ziyaret etmek, yerinde tespit yaparak projeler hazırlamak olduğunu, kadınların tek tek değil, birlik içinde olursak daha güçlü olarak, ekonomik, kültürel ve sosyal gelişimine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtiyor.

Şebinkarahisar kimsesizler derneğinin getirmiş olduğu yöresel ürünlerinden de alan, Alucralı bayanlar oluşumu, gazetemizin yeni çıkan sayısını da okuyarak başarılar dilediler.

Şebinmedya-Sadi Toygar


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber