Ana Sayfa Siyaset NURETTİN CANİKLİ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

NURETTİN CANİKLİ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

TV8'de yayınlanan Erkan Tan'la Başkentten program konuğu olan Ak Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli Seferberlik Daire Başkanlığı'nda yapılan aramayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2009 Çarşamba 11:07
NURETTİN CANİKLİ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Bülent Arıç’a yönelik suikast iddialarına ilişkin yaşanan gelişmeler ve ‘Devletin çivisi çıktı’ söylemlerine karşılık veren Nurettin Canikli, "Şu anda yargının üzerinde olduğu bu hadise için konuşmamak gerekir. Hukukun üstünlüğüne inanmak da bunu gerektirir. Yapılan eleştiriler demokrasiye ve mantığa uygun değil. " dedi.

Olaya ilişkin başlatılan yargı sürecinde, karargahların aranması ve askeri gizli odalara girilmesine karşılık yaşanan yoğun tepkilere karşılık, "Yargı her yere girer ve son noktayı koyar. Elinizde yeteri kadar delil var mı Kaldı ki konuşanlar kozmik oda için ne biliyor ki. Ben bir şey bilmiyorum, MHP bilmeden neye dayanarak konuşuyor. ’’ sözlerini kaydetti. ’’Yargı ayrı bir erk ve güçtür " diye konuştu.

"CHP, IMF İLE İŞÇİLERİN ÜCRETİ ÜZERİNDEN PAZARLIK YAPTI"

IMF anlaşması için hükümetin baskı altında olduğunu söyleyen Nurettin Canikli, "Tarih 1978-79 CHP ile IMF arasında, işçilerin ücretlerinin ve buğday taban fiyatlarının enflasyon altında bir artışta olması pazarlığı yapılmıştır." diye konuştu. Türk siyaseti ve ekonomisi için en kara günlerin, 20-21 Şubat günlerinde, doların yükseldiği, devalüasyonun yaşandığı ve 6 milyar dolarlık rezervin yarı fiyattan satışa çıkarıldığı günler olduğunu öne süren AK Parti Milletvekili, ‘’ Geçmişi hiç unutmadık, bu partiler yine var. 7 yıl içinde, hükümet tarafından yapılanların doğru algılanabilmesi için geçmişte yapılanların da doğru bilinmesi gerekir’’ sözlerini kaydetti.

"Bu ülke insanının, kendini yönetebildiğini artık herkes görsün. IMF şartlarına boyun eğmek ve esaret yaşanan günler geride kaldı Ama geçmişte yapılanları da bırakamayız,çünkü geçmiş, gelecekte yapılacakların referansıdır. Bugün konuşanlar, geçmişte yapılanları ve yaptıklarını unutmuş görünüyor" sözlerini kaydetti.

Asgari ücret için, 2002 ile İktidarın devralındığı zamandan bugüne kadar % 40 iyileşme yaşandığına dikkati çeken Nurettin Canikli, "Devletin net dış borç stoku net olarak tam 284 milyar dolardır. AK Parti hükümetinin devraldığı rakam ise 215 milyar dolar idi. Yanlış anlaşılan ise özel sektör borcunun, kamu borcuna dahil edilmesidir . 7 yıl içinde, enflasyonun altında bir artış gerçekleşmiştir. Asgari ücretler ise yeterli değil, halen düşük ama iyileşme yolunda " diye konuştu.

Giresunekspres

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber