Ana Sayfa Siyaset Nurettin CANİKLİ: "OR-Gİ Gecikmeyecek"

Nurettin CANİKLİ: "OR-Gİ Gecikmeyecek"

AKP Grup Başkanvekili Canikli OR-Gİ Havaalanı'nın yapım aşamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2010 Cuma 11:32
Nurettin CANİKLİ:
AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun ile ordu arasına kurulması planlanan OR-Gİ Havaalanı'nın yapım sürecinde gecikme olmayacağını söyledi.

Canikli, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın 12 Eylül'de yapılan referandum öncesi Giresun'a gelişinde OR-Gİ konusunda tarih verdiğini ve bu yönde çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Tüm bölge için son derece önemli olan bu projenin gelişimini ve seyrini milletvekilleri olarak yakından takip ettiğini ifade eden Canikli, şöyle konuştu: "Herhangi bir gecikmeye meydan vermemek, Başbakanımız sayın Recep Tayip Erdoğan'ın Giresun'da yaptığı OR-Gİ konusundaki açıklamalarının zamanında yerine gelmesi için adım adım gelişmeleri takip ediyoruz. Hem Ulaştırma Bakanlığı, hem de Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) kanalıyla yoğun çalışmalar içindeyiz. Şuanda gözbebeğimiz olan bir projemiz. Giresun'un tüm projelerini elbette takip ediyoruz ama OR-Gİ bu bölge için son derece hayati öneme sahip. Bu yüzden üzerinde daha bir hassasiyetle duruyoruz. Ulaştırma Bakanlığı, DPT'ye bu yatırımı 2010 yatırım programına alınması için bir yazı yazdı. Şuanda son aşamaya geldik. Bir yatırımın ihale edilmesi için bir programa alınması gerekiyor. İhale öncesi son aşama ve bir aksilik olmazsa bu son aşama gerçekleşecek. 2010 programına alınması noktasında çalışma yaptık. Böylece 2011 Mart ayında temel atma töreni sözü yerine getirilebilir. Şuanda başbakanımızın ortaya koyduğu tarihi yerine getirmek için adım adım gidiyoruz" dedi.

Giresungundem
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Partili Belediyeler Tokat'ta Buluştu

AK Partili Belediyeler Tokat'ta Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber