Ana Sayfa Güncel Nurettin Canikli Parkı Yenilendi

Nurettin Canikli Parkı Yenilendi

Alucra Nurettin Canikli Kent Meydanında bulunan yeşil alanlara yeniden çim bakımı yapılarak, çit ve ağaçlandırma çalışması yapıldı.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2016 Salı 20:36
Nurettin Canikli Parkı Yenilendi

Bir kaç yıldır sosyal medya üzeriden eleştirilerin odağında olan Alucra Nurettin Canikli Kent Meydanı, yapılan çalışmayla tekrar yeşillendirildi.

Ramazan Bayramı arefesinde meydanda bulunan tüm yeşil alanlar çitlerle kapatıldı. Havuzlarda bulunan ve soğuktan patlayan kısımlar ağaç kaplama ile yeniden restore edildi.

Alucra Belediyesi tarafından Giresun'dan gelen peyzaj ekibine yaptırılan çalışma Ramazan Bayramı arefesinde tamamlandı. Meydanında bulunan yeşil alanların etrafına çitlerle kapatıldı.

Yeşil alanların bir kısmına çeşitli cinslerde yüzlerce çiçek ekimi yapılarak meydan yeniden canlandırıldı. Kuruyan ve hasar gören çimler yenisiyle değiştirildi. Yeşil alanların korumak için etrafına 75 cm yüksekliğinde çit yapılarak zarar görmesi engellendi.

Çeşitli cinsler ağaçlarla ve temizlenen havuzlarıyla Nurettin Canikli Kent Meydanı ilçe halkından tam not aldı.

YORUMLAR
  • yorum2017-08-20 10:42:47AYDIN TOPKARA

    ALUCRA bu güzellik leri COKDA HA ÖNCE HAKETMİŞTİ YİNEDE GEC GELEN MUTLULUK GİBİ TEŞEKKÜRLER SAYIN CANİKLİYE

  • yorum2016-07-20 02:10:41ÇETİN ÇETİN

    Çok güzel olmuş..Alucramıza benzer güzellikte iki üç belki de dört adet park ve mesire alanları yapılmalı..ailecek,çoluk çocuk gidilebilecek bu tür alanları belediye ve diğer kurumlarımız yapmalı..benzerleri bir çok diğer kasabalarda var...hemde çok..hem de çok güzel görünümde..bunu Alucra halkı da hak etmekte...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber