Ana Sayfa Siyaset Öden: Valiyi Sırtımda Meclise Getiremem

Öden: Valiyi Sırtımda Meclise Getiremem

Giresun İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantısına Ankara'da kaderine terk edilen ''Giresun evi'' ve Vali Mustafa Yaman'ın İl Genel Meclisi'ni neden ziyaret etmediği konuları damgasını vurdu.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2010 Salı 09:28
Öden: Valiyi Sırtımda Meclise Getiremem

İl Genele Meclis üyesi Mustafa Yılmaz, CHP Grubu adına İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden'e soru önergesi sundu.

Yılmaz, soru önergesinde, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Ankara'daki binanın durumu, Vali Mustafa Yaman'ın İl Genel Meclisi toplantılarını neden ziyaret etmediği ve bazı konularda açıklama yapılmasını istedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Öden, yaptığı açıklamada, Ankara'daki bina ile ilgili geçmiş dönemde İl Genel Meclisi'nin bazı kararlar aldığını vurgulayarak, ''Binayı 2008 yılında teslim aldığımızda burada büyük bir hırsızlık olduğu biliniyor. Bataryalar, kapı kolları, elektrik kabloları ve akla ne geliyorsa bütün ürünler alınmış. İç anlamda terk edilmiş bir bina durumuna getirilmiş. Bina bu haliyle kiraya verilmek için ihaleye çıktı. İlaheye girin firmalar bu durumu bilerek ihaleye girdiler. Burada eksiklik aksaklık varsa ben ve hiçbir meclis üyem bu sorumluluğun altına giremez. Neticede bizim de sınırlarımız ve çizgimiz bellidir. Özel idarenin başı validir. Vali, Genel sekreter ve genel sekreter yardımcısı vardır. Biz kurumun menfaatleri için alınması gereken kararları alırız, idare de yapması gerekenleri yapar'' dedi.

Vali Mustafa Yaman'ın İl Genel Meclisi toplantılarını neden ziyaret etmediği yönündeki soru üzerine ise Öden, şu açıklamalarda bulundu:

''Sayın valimizi göreve başladığında ziyaret etmişizdir. Kendisini de meclisimize davet etmişizdir. Gelmiyor ne yapayım. Ben şimdi sırtıma yükleyip buraya getirecek halim yok. Sayın valimiz isterse gelir. Biz İl Genel Meclisi olarak ilin valisiyle, Özel İdaresiyle, Giresun'a hizmet etmek için buralardayız. Biz biriz ve birlikteyiz. Biz öyle görüyoruz. Şimdi ne yapabilirim ben? Kesinlikle aldığımız terbiye gereği ben ve benim meclis üyelerim hiçbir zaman saygıda kusur etmemiştir. Ama saygı görmeyi de bekleriz. Doğal olarak bu da bizim hakkımızdır. Çünkü biz de bu milletin temsilcileriyiz. Seçilmiş insanlarız. Dolayısıyla bizim açımızdan problem yoktur. Kapı hepimize açıktır. Hepimiz Giresun'a hizmet için buradayız.''

Daha sonra toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Partili Belediyeler Tokat'ta Buluştu

AK Partili Belediyeler Tokat'ta Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber