Ana Sayfa Siyaset Olmayan Tünelin Önce Tabelası Açıldı

Olmayan Tünelin Önce Tabelası Açıldı

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Dereli, Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçelerine ulaşımı sağlayan yol güzergahına yaptırdığı tabelanın açılışını gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2010 Cuma 09:18
Olmayan Tünelin Önce Tabelası Açıldı

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Eğribel Tüneli'nin yapımına yetkililerin ilgisini çekebilmek amacıyla Giresun-Dereli Karayolu kavşağına sembolik olarak "Eğribel Tüneli" levhası yerleştirdiklerini söyledi.

Aksu, düzenlediği basın toplantısında, Giresun-Şebinkarahisar karayolu üzerinde bulunan Eğribel Geçidi'nin kış dönemlerinde sık sık kapanması nedeniyle Giresun'un iç kesimlerdeki Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçeleri ile Sivas'la olan karayolu bağlantısının kesildiğini hatırlattı.

Olmayan tünelin tabelasını yerleştirdi

Sorunun aşılması için Eğribel Geçidi'ne tünel yapımının gündemde olduğunu ifade eden Aksu, yetkililerin söz vermelerine karşın yılladır bunun gerçekleşmediğinden yakındı.

Belediye olarak, yetkililerin tünelin yapımına ilgilerini çekmek amacıyla, sembolik olarak tünel levhası koyduklarını dile getiren Aksu, "Sembolik olarak, ilk adımı attık. Tünel levhamızı koyuyoruz. Umarım yıllardır bunun sözünü veren sorumlular da burayı bir an önce hayata geçirirler." dedi.

 

Eğribel Tüneli'nin, Doğu Karadeniz ve Giresun'un, İç Anadolu Bölgesi'ne açılan kapı görevini de üstlenecek olmasından dolayı öneminin bir kat daha arttığını vurgulayan Aksu, şöyle konuştu:

"Eğribel Tüneli, Giresun'un olmazsa olmazıdır. Bu tünel Giresunumuz için büyük bir sevdadır. Giresun Belediyesi olarak tünelin en kısa zamanda tamamlanmasını istiyor ve bekliyoruz."


Yenitirebolu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber