Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Onkoloji Kliniği Açılıyor

Onkoloji Kliniği Açılıyor

Giresun’da, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’in büyük gayretleriyle onkoloji kliniği açılacak.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2016 Salı 23:14
Onkoloji Kliniği Açılıyor

Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Giresun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği arasında imzalanan afiliasyon protokolü 1 Ocak’ta başlıyor. Ortak kullanım protokolü kapsamında, Tıp Fakültesi Hastanesi, Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi ve yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi eğitim ve araştırma hastanesi olarak hizmet verecek. Üniversitenin Nizamiye yerleşkesinde bulunan Sağlık Uygulama Merkezi ise hastanelere bağlı olarak semt polikliniği olacak.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, afiliasyon protokolünü 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren uygulamaya geçirmeyi planladıklarını açıkladı. Coşkun, ortak kullanımla Giresun’un 3. basamak devlet hastanesine sahip olacağını belirterek, “Bu etkisi akşamdan sabaha hissedilecek bir ilerleme değil. Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi bir cazibe merkezi haline gelecek. Düne kadar buraya gelmek istemeyen, Giresun Tıp Fakültesi’ne dahil olmak istemeyen birçok hekim arkadaş şimdi bana CV yağdırıyor. Tıp Fakültesi’nde 7 branşta hiç hoca yoktu. Onlarla ilgili şuanda ilana çıktık” dedi.

Giresun’a Onkoloji Kliniği Müjdesi

Rektör Coşkun, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin özel gayretleriyle Giresun’a onkoloji kliniği açılacağını müjdeledi. Giresun’da çok sayıda kanser hastası bulunduğuna dikkat çeken Coşkun şunları kaydetti; “Sayın Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli, Giresun’a bir onkoloji kliniği kazandırmakta kararlı. Sayın Canikli’nin girişimleriyle iki hematoloji uzamanı yılın ilk aylarında üniversitemiz bünyesinde görev yapmaya başlayacak. Kurulacak olan hematoloji ve onkoloji polikliniklerinin ardından 2017’nin ikinci yarısında hasta kabullerine başlayacağız. Tıp Fakültesi ana bilim dalları arasında en büyük bütçeli klinik onkoloji kliniğidir. Bu konuda sayın Başbakan Yardımcımız bunu bize taahhüt etti.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber