Ana Sayfa Güncel Onlar Bizim Kültür Elçilerimiz

Onlar Bizim Kültür Elçilerimiz

İlçemizin tanıtımı için gönül seferberliği başlatan kültür elçilerimiz kültür şehri Sivas ilinde ilçemizi başarı ile temsil ettiler. Alucra'lı şairlerimiz SİYŞAD tarafından Sivas'ta düzenlenen kültür etkinliğine katılım davetini ileten ŞİYŞAD kurucu başkanı Sabiha Serine teşekürlerini ilettiler.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2010 Salı 15:23
Onlar Bizim Kültür Elçilerimiz

Mükemmel bir organizasyonla düzenlenen kültürel etkinliğe katılan şair, yazar, bestekarlar ile Anadolu'ya kucak açan Sivas'a geldiler. Sivas il kültür merkezinde başlayan proğrama 100 civarında katılımcı vardı.Giresun ilimizi'de Alucralı şairlerimizin temsil ettiği külürel etkinliğin proğram akışında 17. sırada sahne alan şairirmiz Yavuz Kayacık sahneye çıktığında Şiire gönül verenler emek verenler "Havası Sert İnsanı Mert" Giresun ili Alucra ilçesinden gönül dolusu selam ve saygılarımla huzurunuza geldim lütfen kabul buyurun diye selamalması ile almış olduğu alkışlar ile kültür merkezi inledi. Şairler şiir yorumunun sonunda alkışlanırken Şair Yavuz Kayacık "Sivasa Geldim" şiir'in her dörtlük arasında alkış alan tek şair oldu.

İlçemizin ilk bayan şairi içimizdeki cevher Derya Tosun Yılmaz taşlama türünde yazmış olduğu şiir sanat severler tarafından büyük ilgi görürken sahne sonrasında şair ve yazarlar tarafından iki gün boyunca ilgi odağı oldu . Kısa sürede başarının dorğuna ulaşan şaiirimiz Derya Tosun Yılmaz ilk kitap hazırlığı içinde.

Edebiyat Öğretmeni şiir yorumcusu Mesut Kaymakçı ise sahnede Deniz Şahinoğlunun "Anadolu Coçuğuyum Demesin" adlı eserini yorumladı. Şiir yorumu şair ve yazarlar tarafından beğeni kazandı.

Onlar bizim gururumuz  onlar el-üçra değil bizim gönlümüzde Alucrahaber.com ailesi olarak başarılarının devamını diliyoruz.

Haber ve Resimler:
Yavuz Kayacık


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber