Ana Sayfa Ekonomi OR-Gİ için İlk Somut Adım Atıldı

OR-Gİ için İlk Somut Adım Atıldı

Ulaştırma Bakanlığı, Ordu Valiliğ'ne yazı göndererek, OR-Gİ Havaalanı'nın yapımı için bugüne kadar hazırlanmış dokümanların gönderilmesini istedi.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2010 Çarşamba 01:21
OR-Gİ için İlk Somut Adım Atıldı
Ordu ve Giresun halkının ortak ideali olan ve Başbakan Recep tayip Erdoğan'ın Ordu'yu ziyaretinde 2011 yılında yapımına başlanacağı müjdesini verdiği OR-Gİ Havaalanı’nın yapımı amacıyla somut adımlar atılmaya başlandı.

Ulaştırma Bakanlığı, Demiryolları, Limanlar ve Hava Meydanları(DLH) İnşaatı Genel Müdürlüğü, Ordu Valiliği’ne 06.09.2010 tarihinde bir yazı göndererek, OR-Gİ Havaalanı’nın yapımı için gerekli olan kıyı kenar çizgisi, imar planı ve düzenlemeleri, Çevresel Etki Değerlendirilmesi Raporu, üstyapı tesislerinin yerleşeceği alanın halihazır haritası ve mülkiyete esas kadastral paftalar ile bugüne kadar Ordu Valiliğince hazırlanmış dokümanların gönderilmesini istedi.

DLH Genel Müdürü Ahmet Arslan, Vali Orhan Düzgün'ü yazı üzerine telefonla da arayarak, havaalanı yapımına mümkün olan en kısa süre içinde başlanması için çalışmaları hızlandırdıklarını, OR-Gİ Havaalanı’nın Ordu'ya 19 km., Giresun'a 25 km.lik mesafede, daha önce denize dolgu yapılan alanda yapılacağını ve havaalanının uluslar arası standartlarda olacağını ifade etti.


Yenitirebolu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 2018 Yılı Yeni Uygulamalar

2018 Yılı Yeni Uygulamalar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber