Ana Sayfa Ekonomi OR-Gi için Sanal İmza Kampanyası

OR-Gi için Sanal İmza Kampanyası

Ordu ile Giresun illerinin ortak kullanımı için ilk olarak 1992 yılında ortaya atılan, aradan geçen 17 yıla rağmen gerçekleştirilemeyen ve bu süre içerisinde 3 Cumhurbaşkanı, 10 Başbakan, 14 Ulaştırma, 14 Bayındırlık Bakanı eskiten OR-Gİ havaalanı için internette imza kampanyası başlatıldı.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2010 Salı 09:18
OR-Gi için Sanal İmza Kampanyası
 
İstanbul'da faaliyetlerini sürdüren çeşitli Ordulu dernekler tarafından internet sanal ortamında "OR-Gİ Havaalanı Hayal Olmasın" kampanyası başlatıldı. Bir hafta önce başlatılan kampanyada şu ana kadar 2 bin 300 kişinin bu kampanyaya destek verdiği öğrenildi. www.or-gi.com adresi adı altında oluşturulan kampanyada destek vermek isteyen okuyucular, sanal ortamdaki gerekli boşlukları doldurduktan sonra kampanyaya destek verebiliyor.

Ordu Dernekleri (OR-DER) Genel Başkanı Şenel Yediyıldız, OR-Gİ havaalanının hem Ordu hem de Giresun ili için çok önemli bir proje olduğunu söyledi. Ordu ve Giresun illerine yıllardır verilen sözlerin bir türlü yerine getirilmediğini belirten Yediyıldız, "Bizler de İstanbul'da faaliyetlerini sürdüren çeşitli Ordulu dernek temsilcileri ile birlikte bir araya gelerek, sanal ortamda herkesin katılabileceği bir kampanya başlattık. Kampanyayı İstanbul'dan başlattık. Kampanyamız her geçen gün büyüyor. Vatandaşlarımızı kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz. Özellikle sanal ortamda başlattığımız bu kampanyaya Ordu ve Giresun illerinden katılım bekliyoruz" dedi.

Yediyıldız, ciddi bir katılım olması halinde kampanyanın sonuçlarını ilgili kişilere rapor halinde sunacaklarını kaydetti.

"OR-Gİ HAYAL OLMASIN"

www.or-gi.com sitesinde 'ORGİ Hayal Olmasın' başlığı altında yayınlanan ve altına imzaların kabul edildiği çağrı şöyle:

"Ordu ve Giresun illerimiz 1940 yılından beri ihmal edilmiş, devlet tarafından hiç bir ciddi yatırım yapılmamıştır.1964 yılında yapılan havaalanı projesi aradan geçen 46 yıla rağmen faaliyete geçirilememiştir. İşsizliğin, yoksulluğun en yüksek olduğu bu iki ilimiz hep ikinci plana atılmıştır. Bu iki ilimizin önündeki en büyük fırsat OR-Gi Havaalanı projesidir. OR-Gi havaalanı bu iki ilimizin dünyaya açılan kapısı olacaktır. Ordu ve Giresun'un maküs talihini yenmesi için bir zıplama noktası olacaktır.

OR-Gi havalimanının Ordu ve Giresun illerimize neden çok görüldüğü hala anlaşılabilmiş değildir. Ordu ve Giresun kardeş iller olarak artık sesimizi duyurmanın zamanı geldi. 46 yıl bekledik artık kaybedecek zamanımız yok. OR-Gİ Havaalanı Hayal olmasın; imza kampanyasına sizde katılarak bu haklı davamızda bizim yanımızda yer alınız."

DESTEK OLALIM:
www.or-gi.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 2018 Yılı Yeni Uygulamalar

2018 Yılı Yeni Uygulamalar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber