Ana Sayfa Ekonomi OR-Gİ Temeli Martta atılacak denildi, Seçimden önce kesin diye ertelendi

OR-Gİ Temeli Martta atılacak denildi, Seçimden önce kesin diye ertelendi

Mart ayında atılması beklenen OR-Gi havaalanı temel atımı seçimlerden öncesine kaldı.

Giriş Tarihi: 1 Nisan 2011 Cuma 09:57
OR-Gİ Temeli Martta atılacak denildi, Seçimden önce kesin diye ertelendi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi`nde düzenlenen "3. Ordulular Sevgi Şöleni"ne katılarak Giresun ve Ordu'ya havaalanı müjdesi vermişti. Ordu Havaalanı`nın temelinin Mart ayı içinde atılabileceğini belirten Erdoğan, "Bize dağları delmek yaraşır. Dağları deldik Şirin`e ulaştık. Ama bizden önce gelenler bu dağlara sadece saf saf baktılar. Biz ise deldik. Biz Ordu`nun dereleri var ya işte biz o dereleri yukarı akıttık, akıtacağız. Hava ulaşımı noktasında Ordu`ya verdiğimiz sözü tutuyoruz. Kim hangi dedikoduydu yaparsa yapsın. Yerel gazetelerde çıkan dedikoduya kulak asmayın. Bizim ağzımızdan söz bir kere çıkar. Havaalanı için yer tespiti tamamlandı" diye konuşmuştu.

Mart ayı boyunca sitemize gelen mail ve telefonlara dayanarak takibini sürdürdüğümüz OR-Gi havaalanı projesinin temel atılma çalışmalarını daha yakından takip etmekteyiz. Yerel yazarlarımızın yazılarında yer verdiği OR-Gi'nin Giresun ve ordu'ya getireceği turizm hareketliliği ve yöre insanımıza sağlayacağı ulaşım kolaylığı bakımından ekonomiyi canlandıracak, Giresun kalkınmış bir il olarak il dışına göç vermekten kurtulacaktır.

Haberin, Giresun ve Ordu yöresi insanı için taşıdığı öneme dayanarak sitemizde Mart ayı içinde havaalanı için geri sayım başlatmıştık. Elde ettiğimiz son bilgilere göre Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın konuyla yakından ilgileniyor ve çalışmalara devam ediliyor. Bakanlık tarafından temelin seçimlerden önce atılmasına kesin gözüyle bakılırken konuyu yakından takip eden Giresun ve ilçelerinin basını olarak konuyla ilgili sıcak gelişmeleri günü gününe takip etmekteyiz. Siz değerli okurlarımıza da gelişmeleri bildirmeye devam edeceğiz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Solucan Gübresi Üretimine Destek

Solucan Gübresi Üretimine Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber