Ana Sayfa Ekonomi OR-Gİ'de Önemli Gelişme

OR-Gİ'de Önemli Gelişme

DPT'nin havaalanı yatırımını programa almasıyla, Ordu-Giresun Havaalanı 2010 yılı yatırım programında değerlendirilecek.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2010 Pazartesi 11:04
OR-Gİ'de Önemli Gelişme

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın referandum çalışmaları sırasında Ordu'da müjdesini verdiği 'Ordu-Giresun Havaalanı'nın 2011 yılı Mart ayı sonuna kadar temelinin atılmasının önündeki tüm bürokratik engeller kalkıyor.

Ordu ve Giresun illerinin 1997 yılından bu yana ortaklaşa gerçekleştirmeye çalıştığı ve son olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da destek verdiği 'Ordu-Giresun Havaalanı'nın önündeki son engelde kalktı. Etüt ve fizibilite raporlarının ardından Havaalanı yatırımının 2010 yılı yatırım programına alınması için gönderilmesi gereken üst teklif yazısı, Demiryolları Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü (DLH) tarafından 13 Ekim 2010 tarihi ile Devlet Planlama Teşkilatına (DPT) gönderildi.

DLH'nın 2010 yatırım yılına alınması için gönderdiği yazıyla birlikte Ordu-Giresun Havaalanı, bütçe görüşmelerine girmeksizin DPT'nin programına girmesiyle 'yapılması elzem' bir yatırım görünümü kazanacak. Havaalanı yatırımının programa girmesiyle tüm bürokratik engellerin ortadan kalkacak ve hükümetin destek vermesiyle temel atılacak konuma gelecek.

"MUHALEFET BOŞ KONUŞUYOR"

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, daha önce 2010 yılı yatırım programına alınacağına ilişkin söz verdikleri Ordu-Giresun havaalanı ile ilgili tüm bürokratik işlemlerin tamamlanma aşamasına gelindiğini ve artık temel atılmasının hazırlıklarını yapacaklarını söyledi. Muhalefetin, havaalanının yapılmayacağı, programda olmadığı şeklinde son günlerde bazı açıklamalar yaptığına dikkat çeken Yılmaz, "Muhalefet kendi kurguladığı bir oyunu oynuyor. Tabanlarına ses verebilmek için böyle içi boş açıklamalar yapıyor. Yıllardır 'yapılacak' diye söz verdiğimiz hizmetleri tek tek sırasıyla, büyük bir kararlılık ve olgunlukla gerçekleştirdik. Onlar ise hep konuştular. Yine boş yere konuşuyorlar.

Havaalanını bütçe görüşmelerine girmeksizin, 2011 değil, 2010 yılı yatırım programına alıyoruz. Bu konudaki tüm bürokratik yazışmalar tamamlandı. Dolayısıyla DPT'nin programına girmesiyle birlikte, 2011 yılının ilk aylarında temeli atılacak en büyük yatırımlardan biri olacaktır. Söz verdiğimiz gibi çalışıyoruz. Muhalefetin boş konuşma ve kamuoyunun etkilemeye dönük kurgularına rağmen olgun, kararlı ve disiplinli çalışma sistemiyle ilimizin kalkınmasına yönelik elzem yatırımları bölgemize ve ülkemize kazandırıyoruz" dedi.

Giresunekspres

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Solucan Gübresi Üretimine Destek

Solucan Gübresi Üretimine Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber