Ana Sayfa Ekonomi Or-Gi'den 2012 Yılında Uçacağız

Or-Gi'den 2012 Yılında Uçacağız

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Ordu ve Giresunlu vatandaşların 2013'de uluslararası ölçülere sahip, Türkiye için de dev bir proje olan kendi havaalanlarından uçacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2010 Çarşamba 12:05
Or-Gi'den 2012 Yılında Uçacağız

Ordu-Giresun'un bir araya gelerek oluşturduğu havaalanı projesinin Türkiye için de dev bir yatırım olduğunu belirten Canikli, "Her şeyden önce şunu belirtmek isterim Ordu-Giresun'un Havaalanı Projesi 2010 yatırım programında yer aldı. Bu önemli, bunun önemi de kamu ihale siteminden kaynaklanıyor. Her ihalenin resmi bir itiraz süresi var bunun beklenmesi gerekiyor. Eğer Ordu Giresun'un Havaalanı Projesi 2010 yerine 2011 bütçesinde yer alsa yapımı daha da uzayacak. Ancak şu an itibariyle 2011 Mart ayında temeli atılacak. OrduGiresun'un Havaalanı Projesi'nin yapım süresi 25 ay ancak ben bunun 20 aya çekileceğini sanıyorum. Yani 2013 yılında Ordulu ve Giresunlular, uluslararası standartlara sahip kendi havaalanından uçacaklar." dedi.

Ordu-Giresun'un Havaalanı Projesi'nde pist uzunluğunun 3 bin 600 metre olduğunu aktaran Canikli, deniz doldurularak yapılacak projenin Türkiye içinde prestij bir proje olduğunu ifade etti. Giresunluların İstanbul'da resmi kayıtlara göre 6. sırada Giresunluların ise 4. sırada yer aldığını aktaran Canikli, her iki ilin birlikte ele alındığında Avrupa'da ilk sırada bulunduğunu aktararak Samsun'daki havaalanından uçanların yüzde 38'inin Ordulu Trabzon'daki hava-alanından uçanların da yüzde 28'inin Giresunlu olduğunu kaydetti. Canikli, Ordu-Giresun'un Havaalanı Projesi'nin 270 Trilyon Lira bütçeye sahip Türkiye'nin beli başlı projelerinden biri olduğunu kaydetti.


Yeşil Giresun
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 2018 Yılı Yeni Uygulamalar

2018 Yılı Yeni Uygulamalar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber