Ana Sayfa Güncel ORDU ALUCRALILAR DERNEĞİ İSRAİL KATLİAMINI PROTESTO ETTİ

ORDU ALUCRALILAR DERNEĞİ İSRAİL KATLİAMINI PROTESTO ETTİ

Ordu da, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısını ve buna eş zamanlı olarak İskenderun'daki askeri deniz üssüne yapılan saldırıyı protesto etmek amacıyla İNSANLIK İÇİN AYAKTAYIZ mitingi düzenlendi.

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2010 Çarşamba 15:20
ORDU ALUCRALILAR DERNEĞİ İSRAİL KATLİAMINI PROTESTO ETTİ

Ordu sivil toplum kuruluşları insanlığa destek platformu tarafından gerçekleştirilen mitinge, çeşitli siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlar katıldı.

Ordu Alucralılar Derneğinin aralarında bulunduğu tertip komitesi, miting öncesi Ordu da bulunan tüm sivil toplum kuruluşlarını mitingle ilgili çalışmalar hakkında bilgilendirdiler. 22 sivil toplum kuruluşunun aralarında bulunduğu bu çalışmalar da Ordu Alucralılar Derneği ve Üyeleri yoğun bir katılım sağladılar.

İsrail aleyhine yönelik sloganların atıldığı miting de katılımcılar Türk - Filistin bayrakları  ve pankartlarıyla İsrail'i protesto ettiler.

Gazze'ye insani yardım götüren MAVİ MARMARA gemisinde İsrail askerlerinin saldırısına uğrayan Ordulu gazeteci Sümeyye ERTEKİN  miting de katılımcılara seslenerek saldırı sırasında ve sonrasında yaşadıklarını anlattı.

ERTEKİN konuşmasına şöyle devam etti:

"Saldırıya uğrarken ve daha sonra yaşadıkları ortamın bir mezbahane  görüntüsünü  andırdırğını söyleyerek katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

Mavi Marmara gemisinde bulunan Ordulu iş adamlarından Muhittin AÇICI da Gazzeden gelerek mitinge katıldı. Yasadıklarını anlatırken insanlar adeta o anları yaşar gibiydi. Vucundaki işkence izlerini de gösteren AÇICI mitinge katılanları ağlattı.

İsrail hükütmetine ait kişilerin maketleri izleyiciler tarafından yakıldı. Akıncılar diye bilinen Orduspor taraftar gurubuda kalabalık bir katılımla düzenlenen bu mitinge destek vermesi mitinge gelenler tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Gönül adamlarından Bulancaklı Nuri Hoca miting sonunda dua ederek "ALLAH  bir daha Müslümanlara böyle acılar yaşatmasın" dedi.

Ordu Alucralılar Derneği olarak MAVİ  MARMARA gemisinde şehit olanlara, aynı tarihte eş zamanlı olarak İskenderun da askeri deniz üssüne  yapılan saldırıda şehit olan askerlerimize Cenab-ı ALLAH'dan Rahmet ve ailelerine sabır yaralananlara da acil şifalar diliyoruz.

ORDU ALUCRALILAR DERNEĞİ

Haber:Temel Demiröz


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber