Ana Sayfa Güncel Ordu-Giresun'da Sefer Sayıları Artıyor

Ordu-Giresun'da Sefer Sayıları Artıyor

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Samsun-Çarşamba Havalimanı’nın kapatılacak olması nedeniyle Ordu-Giresun Uluslararası (OGU) Havalimanı’nda seferlerin arttırılacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2016 Pazartesi 21:39
Ordu-Giresun'da Sefer Sayıları Artıyor

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ilk olarak pistinde 19 santimetre çökme olan Samsun-Çarşamba Havalimanını gezdi. İncelemenin ardından Samsun Valiliğine giden Bakanlar, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile birlikte basına kapalı olarak toplantı düzenledi. Toplantının ardından valilik şeref defterini imzalayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Samsun-Çarşamba Havalimanı'nın 3 ay kapanması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Arslan, havalimanının kapatılmasının ardından Samsunluların uçuş ihtiyacını OGU Havalimanı üzerinden gidereceklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Mevcut pistimiz ile ilgili aşırı çökmeler var. Deniz dolgusu üzerine gerekli tedbirler alarak yapılan bir havalimanı olmasına rağmen zaman içerisinde bu tip çökmeler oluyor. Dolayısıyla biz havalimanımızda herhangi bir aksama olmaması adına ihale süreçlerini başlattık. Normal Devlet Hava Meydanlarının yaptığı projeksiyon çerçevesinde yaparsak bizim Samsun havalimanını 1 yıl kapatmamız gerekiyor.

Ancak 1 yıl kapatmak ne bizim istediğimiz bir şeydir ne Samsunlunun istediği bir şeydir. Dolayısıyla gece-gündüz çalışarak biz en az kapatma ile bunu nasıl çözeriz diye kafa kafaya verdik. Epeyce de bir çalışma sarf ettik. Hatta kapanmadan çözülmesi mümkün müdür diye çok çalıştık ama kapanmadan çözülmesi mümkün değil. Ancak 3 aylık kapatma ile biz çözebileceğiz. Bugünden başlayarak havalimanı kapanmadan yapılabilecek her şeyi yapacağız. Dolayısıyla işin büyük bir kısmını halletmiş olacağız. Sonra da 1 Mart itibariyle de pisti kapatıp, 3 ay içerisinde tamamen bitireceğiz. Gerek Merzifon, gerekse Ordu-Giresun Havaalanlarındaki sefer sayısının arttırılarak Samsunlunun da uçuş ihtiyaçlarını da bu şekilde kısa periyotta halletmiş olacağız.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber