Ana Sayfa Spor Ordu Spor Alucra'da Kamp Yapacak

Ordu Spor Alucra'da Kamp Yapacak

Bir zamanlar TFF Süper Ligde fırtınalar estiren Ordu Spor, Bal Liginde devam çalışmalarına başladı.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2017 Cumartesi 13:48
Ordu Spor Alucra'da Kamp Yapacak

10 günden bu yana futbolcu seçmesi yapan Bölgesel Amatör Lig ekibi Orduspor, dün Perşembe İlçe Stadı’nda bir yandan seçmelere devam ederken, bir yandan da geçtiğimiz sezon U19 Takımında oynayan futbolcular ve seçmelerde göze giren 7 futbolcuyla ilk antrenmanını yaptı.

Orduspor BAL Ligi’nde yeni sezon hazırlıklarına start verdi. Mor Beyazlı ekip, ilk antrenmanını Teknik Direktör Zafer Öztürk nezaretinde gerçekleştirdi.

Seçmeler Sürüyor

Orduspor, futbolcu seçmelerinde artık sona geldi. Son 30 kişilik oyuncu topluluğu geldi. bu oyuncular arasından göze girenler olutsa kamp kadrosuna dahil edilecek.

U19 Antrenmanda

Orduspor U19 Takımı, ilk antrenmana çıktı. Ancak Öztürk, tüm futbolcuları kadroya almayı düşünmüyor. U19 Takımı oyuncularına da bir deneme yapacak olan tecrübeli çalıştırıcı, başarılı olacağına inandığı 4-5 oyuncuyu kadroda tutacak.

Seçmelerde sona geldiklerinin altını çizen Teknik Direktör Zafer Öztürk; “Futbolcu seçmelerinde 7 oyuncuyu beğendik. Bu oyuncular bizimle kampa gidecek. Seçme hala devam ediyor. 25-30 oyuncu daha gelecek. Bu oyuncular seçmeler üzerine geliyor. Bizde deniyoruz. Yeterli gördüklerimizi de kadromuza dahil ediyoruz. Kısa bir süre daha seçmeler devam edecek. Ardından kampa gideceğiz. Ordu’daki oyuncuları biliyoruz. Ordu’dan seçtiğim oyuncular var ama bu sonra. Yabancı oyuncu kararını da henüz vermedik. Avusturya’dan kaleci, Özbekistan’dan da bir oyuncu daha geldi. Zaten bugün itibariyle antrenmanlarımızda başlıyor. Seçilen oyuncular ve geçen sezonki U19 Takımımız yeni sezon hazırlıklarına start verecek. Antrenmanları aksatmadan antrenörler eşliğinde seçmeleri de yapacağız” dedi.

2 Etap Kamp Yapacağız

Giresun Alucra ilçesinde ve Afyon’da kamplar yapacaklarını kaydeden Öztürk; “Geçen sezonki kadrodan kalan isimlerden Şirin Furkan Işık ve Oğuz Yılmaz, yeni sezonda bizimle olmak istediklerini söylediler. Bu oyuncular dışındakiler profesyonel takımlara gitmek istiyor. Takım bulamayıp boşta kalırlarsa ben onlara kapımı açarım. Elimizde oyuncumuz olmadığı için her lisanslı oyuncuya ihtiyacımız var. Bir hafta sonra kampa gideceğiz. İki etap yapmayı düşünüyorum. 1.Etap için Giresun Alucra’yı düşünüyorum. Burada kros çalışması yapacağız. 2.etap kampını ise Afyon’da gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki hafta kampımız start alacak” diye konuştu.

Kadroyu güçlendireceklerini söyleyen başarılı antrenör; “Transferlerde yapacağız. Kesinlikle olacak. Şuan yaptığımız seçmelerden gelen oyuncularda bizim için transfer. Ben sıfırdan takım yapıyorum. U19’daki oyuncularımızın hepsini antrenmana çağırdım. Göze girenler bizimle devam edecek. Ondan sonra da nokta transfer yapacağız. İsim alacağız. Orduspor’a yakışır oyuncuları kadroya katacağız. Birkaç oyuncuyla kadromuzu güçlendireceğiz” şeklinde konuştu.

Sıfırdan Orduspor yaptığını aktaran Öztürk; “Ünye ve Fatsa paralı takım yaptığı için herkes bizi onların yanında zayıf görüyor. Orduspor’un durumunu herkes biliyor. Ama millet benim inatçı yapımı da bilsin. Ben sıfırdan Orduspor yapıyorum. Yeni Orduspor değil, yepyeni Orduspor” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat / Tevfik Kul

YORUMLAR
  • yorum2017-08-22 11:08:47Zafer camcı

    Ot biçme zamanı geçti oduna giderler artık. Belediye başkanı yolları yaptırır . Alternatif çok.

  • yorum2017-08-20 04:45:48sena

    Orduspor çok güzel bir seçim yapmış olacak

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çotanak Arena İnşaatı Devam Ediyor

Çotanak Arena İnşaatı Devam Ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber