Ana Sayfa Güncel Ordu'nun Dereleri Leşlere Mezar Oldu

Ordu'nun Dereleri Leşlere Mezar Oldu

Ordu'nun Mesudiye ilçesi ile Sivas'ın Koyulhisar ilçesi sınır hattındaki PKK'lıları köylüler ihbar etti, askerde gerekeni yaptı.

Giriş Tarihi: 30 Eylül 2016 Cuma 10:53
Ordu'nun Dereleri Leşlere Mezar Oldu

Ordu'nun Mesudiye İlçesi ile Sivas Koyulhisar sınır hattında arama-tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında bu gece çatışma çıktı. Yoğun sis ve yağmurun hakim olduğu bölgede çıkan çatışmada 6 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

İddiaya operasyonun yapıldığı bölgeye yakın bir köye giden PKK'lı teröristler, köylüleri tehdit edip erzak istedi.

Bu sırada bir vatandaş durumu jandarmaya bildirdi. Başka bir vatandaş ise JÖH timleri bölgeye intikal edene kadar teröristleri takip edip yerlerini tespit etti.

Ardından 6 PKK'lı bir dere kenarında JÖH timleri tarafından yapılan operasoynla etkisiz hale getirildi.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, yaptığı açıklamada, Mesudiye ile Sivas'ın Koyulhisar ilçesi sınırında operasyon yürüten güvenlik güçlerinin bir grup teröristi tespit ettiğini söyledi.

ŞEHİTLERİN KANI YERDE KALMADI

Güvenlik güçlerinin bölgede görüntüsünü aldıkları teröristlere "dur" ihtarında bulunduğunu aktaran Balkanlıoğlu, "İhtara uymayan teröristler, güvenlik güçlerimize ateşle karşılık veriyor. Bunun üzerine çıkan çatışmada 6 terörist etkisiz hale getirildi. Öldürülen teröristlerin, 31 Temmuz'da Mesudiye ilçemizde 3 askerimizi şehit eden gruptan oldukları tahmin edilmektedir." dedi.

Balkanlıoğlu, çatışmanın ardından güvenlik güçlerinin arazi arama taraması yaparak teröristlerin cesetlerine ulaştığı bilgisini verdi.

BÖLGEDE OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

Güvenlik güçlerinin, teröristlerin yanında bir M-16 ve 5 kalaşnikof silah, el bombaları ve örgütsel doküman ele geçirdiğini dile getiren Balkanlıoğlu, "Operasyonu başarıyla tamamlayan güvenlik güçlerimizi tebrik ederim. Bölgede operasyonlar devam edecek. Bu konuda kararlıyız. Bölgemizi teröristlerden temizleyeceğiz." diye konuştu.

GEÇİŞ GÜZERGAHI OLARAK KULLANIYORLAR

Teröristlerin söz konusu bölgeyi genelde geçiş güzergahı olarak kullandığını ifade eden Balkanlıoğlu, operasyonun Ordu iline bağlı güvenlik güçlerince yapıldığını sözlerine ekledi.

Ölen teröristlerden 2'sinin kaçmaya çalışırken el bombası ile kendilerini patlattığı öğrenildi.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber