Ana Sayfa Siyaset Osman Öden Yeniden Seçildi

Osman Öden Yeniden Seçildi

Giresun İl Genel Meclis Başkanlığı'na Alucra'lı hemşehrimiz Osman Öden yeniden seçildi.

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2011 Salı 09:03
Osman Öden Yeniden Seçildi

İl Genel Meclisi'nin nisan ayı ilk toplantısında meclis başkanlığı, başkan vekilliği, katip üyelikler ve il encümeni seçimleri yapıldı.

Seçimlerde, İl Genel Meclisi Başkanlığı için AK Parti grubu mevcut başkan Osman Öden'i, CHP grubu da Mehmet Aksu'yu aday gösterdi. 40 oyun kullanıldığı meclis başkanlığı seçiminde Osman Öden, 31 oy alarak 3 yıl süreyle Giresun İl Genel Meclisi Başkanlığı´na yeniden seçildi. Diğer aday Mehmet Aksu ise 6 oy alırken, 3 oy ise boş çıktı.

MHP VE CHP GRUPLARINDAN AK PARTİ'YE OY

Öte yandan meclis başkanlığı seçiminde CHP ve MHP gruplarından, AK Parti adayı Öden´e oy gitti. İki parti gruplarında alınan kararlara rağmen, bazı üyeler bu karara uymadı.

CHP grubunun kendi adayı olmasına rağmen, 7 üyesi bulanan CHP'de, bir üye AK Parti adayı Öden'e oy verdi.

Yine MHP grubunun meclis başkanlığı seçiminde, her hangi bir adayı destekleme ve boş atma kararı alındığı öğrenildi. Alınan karara rağmen 4 üyesi bulunan MHP grubundan, bir üye de AK Partili Öden'e oy verdi.

BİRİNCİ VE İKİNCİ BAŞKAN VEKİLLERİ SEÇİLDİ

Meclis toplantısında birinci ve ikinci meclis başkanları da seçildi. Yapılan seçimler sonucu birinci başkan vekilliği görevine AK Partili Şükrü Kahraman, ikinci başkan vekilliğine de İrfan Dikbaş seçildi. Gizli oyla yapılan seçim sonrasında 5 kişilik İl Daimi Encümeni üyeliklerine de AK Partili üyeler seçildiler. Buna göre Halil Demirel (Tirebolu), Abdullah Kürkçü (Çamoluk), Alaaddin Bayram (Doğankent), Hayrettin Öztürk (Espiye) il daimi encümeni üyesi oldular.

Yine meclis toplantısında iki asil kâtip ve 5 il encümeni seçimleri de yapıldı.

ÖDEN TEŞEKKÜR ETTİ

Giresun İl Genel Meclis Başkanlığı´na seçilen Osman Öden, seçimlerin ardından yaptığı açıklamada, yeniden başkanlığa seçilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Öden, meclis üyelerine kendisine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

Osman Öden, seçim sonuçlarının Giresun'a hayırlı olmasını istedi.

Alucrahaber.com olarak değerli hemşehrimizi tebrik ediyor, Giresunumuza hayırlı çalışmalarla güzel hizmetler etmesini temenni ediyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber