Ana Sayfa Siyaset Osman Öden Yol Sorununa El Koydu

Osman Öden Yol Sorununa El Koydu

Geçtiğimiz günlerde Giresun basınında geniş yer bulan merkeze bağlı Gürköy köyünde yaşayan epilepsi hastası genç için köylerinin yolunun heyelandan kapanması nedeniyle bir yıldır sırtta taşınarak doktora götürüldüğü haberi yer almıştı.

Giriş Tarihi: 9 Ağustos 2010 Pazartesi 16:02
Osman Öden Yol Sorununa El Koydu

Giresun'un merkeze bağlı Gürköy Köyü'nde heyelandan kapandığı için epilepsi hastası olarak yatağa bağımlı yaşayan aileyi ziyaret eden Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden, yolun hemen açılması talimatını verdi.

Beraberinde İl Özel İdaresi Müdürlüğü Yol ve Ulaşım Müdürü Orhan Aydın'la hafta sonu Gürköy'e giden Öden, burada köy muhtarı Hadi Karabulut ve köyün diğer ileri gelenleri ile görüştü.


YOLU HEMEN AÇACAĞIZ

Öden, epilepsi hastası olarak yatağa bağımlı şekilde yaşayan Leyla Aydın ve Ramazan Aydın adlı ailenin evine kadar giderek burada epilepsi hastası 28 yaşındaki genci de ziyaret etti. Aydın ailesinin sorunları ile de yakından ilgilenen Öden, “Devletimiz ve hükümetimiz gerekeni yapacaktır. İçiniz rahat olsun, yol hemen heyelandan temizlenecek ve hasta gencimizin doktora bundan böyle sırtta değil, araç ile gidip gelmesi sağlanacaktır” dedi.

20 YIL ÖNCE YAPILMIŞ

Epilepsi hastası gencin babası Ramazan Aydın ise mahalle yollarını 20 yıl önce kendi imkânları ile yaptıklarını belirterek” Yörede geçen yıl temmuz ayında yaşanan sel felaketinde yolumuz meydana gelen heyelanla kapandı. Şimdi yoldaki heyelanı kaldırmaya gücümüz yok. Ben köyde çiftçilik yapıyorum. Oğlumu doktora götürebilmek için sırtımda 500 metre taşıyarak köyün anayoluna getiriyorum. Artık yoruldum. Sorunumuzu defalarca ilettiğimiz yetkililerden yardım bekliyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber