Ana Sayfa Yöremizden Piraziz'e Hayırlı Olsun

Piraziz'e Hayırlı Olsun

Piraziz köylerinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Çayır Köyü - Meşepınarı sel kapanı projesi ihale edileceği tarih netlik kazandı.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2018 Cumartesi 09:14
Piraziz'e Hayırlı Olsun

Canikli Piraziz'in Su Sorununu Çözdü

AK Parti Piraziz İlçe başkanı Hayri Özdemir yaptığı yazılı açıklamayla projenin 09.02.2018 tarihinde ihale edeceğini açıkladı.

Özdemir ''Büyük bir heyecanla beklediğimiz tüm köylerimizin içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Çayır Köyü - Meşepınarı sel kapanı projemiz 09.02.2018 tarihinde ihale edilecek. Bizlere bu mutluluğu yaşatan Milli Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli Bey başta olmak üzere Orman ve su İşleri Bakanımız Prof.Dr. Veysel Eroğlu Beye, Milletvekillerimiz Sayın Sabri Öztürk ve Sayın Cemal Öztürk Beylere ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.'' dedi.

Haber: Pirazizses

YORUMLAR
  • yorum2018-01-20 13:13:57Yasin Erkoç

    Erdem Ekşi nin tespitleri çok yerinde.Şebinkarahisar Eski Belediye Başkanı Mehmet Özdemir'in 10 yıllık Belediye Başkanlığında en göze çarpan hizmeti, Tutak Dağından getirdiği içme suyudur.Mehmet Özdemir getirdiği su ile anılıyor.Şebinkarahisarlılar sudan dolayıda kendilerine duacılar.Nurettin Canikli de bu konuda dua alabilir.Dua her kapıyı açar.Hem Dünya da Hem Ahirette.

  • yorum2018-01-20 12:18:36Erdem Ekşi

    Bu haberi bir kaç hafta önce okumuştum.Bu projeyi okurken ben duygulanmıştım.Beni geçmişe götürmüştü:2010 yılı Mahalli İdareler Seçimlerinde Saadet Partisinden İl Genel Meclisi Adayı Olan SUAT AYBAR'ın seçim beyannamesinde bulunan ''Alucra ve 23 Köyüne İçme Suyu Projesi'' aklıma düştü.Evet Bu proje Alucra ve 23 köyü için çok gerekli olan ve bugün köylerimizde yaşanmakta olan su sıkıntısını 100 yıl için kesin çözecek projeydi.Giresun Dağlarında bir akar suyun üzerine yapılacak İçme Suyu Gölet ile döşenecek boru hatları ile problem kesin çözüme kavuşmuş olacaktı.İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Adem Soysal biz böyle bir proje yaptık onay için Ankara'ya Bakanlığa sundum demişti. Bu sözü kendisinden tahminen duyalı 4 yıl oldu.Bu proje sahipsiz kalmıştır.Bu projeye sahip çıkan olmamıştır.Bu Proje pekala, Devlet Su İşlerine ve İller Bankasına yaptırılabilecek bir projedir.Piraziz'in köylerine yapılan bu Proje neden ilçemize yapılmasın ki.Bizler bu projenin hayata geçmesini istiyoruz.Belkide Bu projeden Sayın Bakanımız Nurettin Canikli nin haberi de yoktur.Olsa idi böyle mantıklı bir hizmet havada kalmazdı.Bu hizmetin yapılmasını sağlamak vesile olmak, o kişiye yüzyıllarca kendisine DUA edilmesine vesile olurdu.Bu proje tekrar ele alınmalı yapılması gereken tadilat projede varsa acilen yapılarak ALUCRA VE KÖYLERİNİN SUSUZLUĞU giderilmelidir.Vesselam.

  • yorum2018-01-20 10:00:19Yusuf Saraçoğlu

    nedense bir kendi memleketinin alucranin sorununu çözemedi keşke alucraninda sorunlarını çözüme ulastirsaydida Alucra köy olmasaydı

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şebin'de 65 Milyon Yıllık Fosil Bulundu

Şebin'de 65 Milyon Yıllık Fosil Bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber