Ana Sayfa Güncel PROF.DR NUSRET BULUTCU'DAN: "EL İNSAF"

PROF.DR NUSRET BULUTCU'DAN: "EL İNSAF"

EL İNSAF Alucralılar Sandığınız Kadar Saf ve Unutkan Değildir. EL İNSAF diye eski bir deyiş vardır. Ne anlama geldiğini de herkes bilir. Ancak benzer bir sürü deyim de vardır.

Giriş Tarihi: 25 Şubat 2010 Perşembe 13:50
PROF.DR NUSRET BULUTCU'DAN:
EL İNSAF

Alucralılar Sandığınız Kadar Saf ve Unutkan Değildir.


EL İNSAF diye eski bir deyiş vardır. Ne anlama geldiğini de herkes bilir. Ancak benzer bir sürü deyim de vardır. Toplumumuz olmayacak karşı fikir ortaya koyanları "Hem kel hem fodul" veya "Dinime söven bari müslüman olsa" ve benzeri gibi bir sürü deyişle anarlar. Bu deyişlerin aşağıda yazdıklarıma hangi açıdan uyduğuna, kimin ne olduğuna sizler karar verin.

 

Şahsına münhasır (kendisi ile özdeşleşmiş) bir internet sitesinde 17 Mart 2008 tarihli "ALUCRA'DA 10 YILDA 10 BİN ÖĞRENCİ 10 BİN TURİST" başlıklı toplumu şişirmeye yönelik bir yazıyı uzun süredir görüyorum ve yazıyı bir kez daha şubat 2010 tarihli diğer bir sürü yeni yazılarla birlikte bir bu sitede, Alucrahaber.com.da, okudum. Bu bayatlamış yazı, sanki içeriğine uygun yapılan işler çok önemli imiş gibi, 3 yıldır ısıtılıp ısıtılıp sofraya sunuluyor. Toplumu yanlış yönlendirme amaçlı, hatalarla dolu bu yazıyı bir kez daha okuyunca artık dayanamayıp "El insaf" dedim ve cevap yazmaya karar verdim. Üstelik yazanın ünvanı hala "Alucra Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı" olarak veriliyor. Bu derneğin  hem ilk kurucu başkanı hem de son 1,5 yıllık başkanı olarak bu yazı içeriğinin hala derneğimiz görüşü olarak sunulmasının ancak etik anlayışı olmayan kişilerce yapılabileceği açıktır. Yazı derneğimiz görüşlerini temsil etmediği gibi aşağıda özetleneceği gibi bir sürü hata ile de doludur.  Yazının sahibi aşırı yoğun olduğum dönemde derneğin başkanlığını sadece bir dönem, 2 yıllığına bıraktığım, işi yürütemeyeceği anlaşıldığında ortamdan uzaklaştırılan, bu nedenlerle kinini kusan kişidir. Üstelik başkanlıktan uzaklaştırıldığında kin kustuğu tek dernek bizimki de değildir. Kendi köy derneğinde de aynı işi yapmıştır.

 

Bu kişice kurulan (sayıları gün be gün artan ama içerikleri ortak olan) internet siteleri Alucra’ya 10 YILDA 10 BİN ÖĞRENCİ 10 BİN TURİST’in çekilmesine neden olabilecek meslek yüksek okulu konusunda tam 2 yıldır yapılanları gözardı ederek hiçbir şey yazmadı ya da yazamadı. Emin olmak için bu sitelere 20 şubat 2010 de baktığımda Alucra’daki meslek yüksek okulu konusunda hiçbir yazının olmadığını gördüm. Bu okulla ilgili bir sayfa açılmıştı ama sayfa boştu. Oysa bu arada 1060 m2 oturum alanlı 5 katlı "Alucra Turan Bulutcu Meslek Yüksek Okulu" binası bitirilmiş ve Giresun Üniversitesine 3 Aralık 2009 da törenle teslim edilmişti. Bu yüksek okulun eğitimi o tarihten sonra bu yeni binada eğitmine devam etmektedir. Bazı kişiler gerçekleri göz ardı ederek galiba Alucralıları, en hafif tabirle, saf kabul ediyorlar. Kendilerini ise çok akıllı. Ne de olsa "Hafıza-i beşer nisyan ile malüldür" diye  çok eski bir söz vardır. Alucralılar da unutur sanıyorlar. Oysa ortada, unutulması mümkün olmayan, bu eleştirileri yapanların hiçbir katkısı olmadan tamamlanan koca bir bina var. Çok da günahlarını almayayım bu binanı yapımına belki ufak tefek yardımları olmuştur da hissetmediğimiz için unutmuş olabiliriz. Ne de olsa bizler de yaşlandık ve unutkan olmaya başladık. Ama yapılan her yardım açıkça ilan edilmiştir. Yapılan yardımları kontrol ederseniz gerçeğe erişirsiniz.

 

Yazıdaki önemli hataların düzeltmeleri aşağıda verilmiştir :

  Şu anda ilçemizdeki Alucra Turan Bulutcu Meslek yüksek okulunda 6 pogramda eğitim verilmekte olup toplam öğrenci sayısı 605 dir.
Tekoğlu vakfınca bu Meslek Yüksek Okulu için 230 dönüm arazi bağışlanmış değildir. 5-6 yıl önce bu konu sayın Tahsin Tekoğlu’nu fabrikasında Alucra’lılara verdiği bir yemekte konuşulmuş ancak böyle bir bağış gerçekleşmemiştir.

 

Yazı sahibinin söylediği doğrular da vardır. Bunu da kendi cümlesi ile vereyim. “Onların işi yapanı kıskanmak, karalamak, görevden kaçmak, suçlamak,  negatif enerji yaymak, katkı sağlamamak (katkı sadece para vermek değildir herkesin yapabileceği bir iş mutlaka vardır.)”. Kendisine hiç olmazsa bu konuda tamamen hak veriyorum. Kenarda oturuyor ama hala ortada görünmeye çalışıyor. Kusura bakmayın ama ben bu tip insanlarla tüm ikili ilişkilerimi kestim. Onlarla konuşmak zorunda mıyım? Hayır.

 

A. Nusret BULUTCU

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber