Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Rektörlük Seçimine Yargı Engeli

Rektörlük Seçimine Yargı Engeli

Ankara 4. Bölge İdare Mahkemesi, Giresun Üniversitesi'nde 21 Ekim'de yapılacak rektör adayı seçimi için yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2010 Pazartesi 11:07
Rektörlük Seçimine Yargı Engeli
Giresun Üniversitesi’nde 21 Ekim’de yapılacak olan ve Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) onayına sunulacak 6 kişilik rektör adayı listesinin belirlenmesi öncesinde, Ankara 4. Bölge İdare Mahkemesi seçim için yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Ankara 4. İdare Mahkemesi, Prof. Dr. Halil İbrahim Bahar’ın avukatı Mücahit Topaloğlu’nun müracaatı üzerine dosyayı inceleyerek yapılacak seçimlerle ilgili yürütmenin durdurulmasına karar verdi.

Topaloğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, uygulamanın hukuka aykırı bir neticesi olduğunu ve 15-20 gün içinde YÖK’ün savunma vereceğini belirterek, şunları söyledi:

"Söz konusu seçimlerin yapılması mümkün değil. YÖK bu aşamada yürütmeyi durdurmaya itiraz edebilir, seçimleri yapma kararından vazgeçebilir ya da mahkemenin sonuna kadar bekleyebilir. Başvurumuz kabul edildi. Mahkeme yürütmeyi durdurmaya karar verdi. Bu aşamada seçimlerin mahkeme bitinceye kadar yapılmaması gerekir."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın İlk Hafızı İcazet'e Gönderildi

Alucra'nın İlk Hafızı İcazet'e Gönderildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber