Ana Sayfa Güncel Reşadiye-Koyulhisar-Niksar Arasına Dikkat!

Reşadiye-Koyulhisar-Niksar Arasına Dikkat!

Alucra-Şebinkarahisar-Koyulhisar-Reşadiye-Niksar arası D-40 karayolunda yapılan yol çalışmaları yağan yağmurlar nedeniyle çamurlaşarak, görüş mesafesinin azalması düşürmekte ve birçok kazayada sebebiyet vermekte.

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2010 Pazar 21:15
Reşadiye-Koyulhisar-Niksar Arasına Dikkat!

Ağır tonajlı araçların ufak araçların yanından geçerken sıçrattığı çamurlar yüzünden araçlar çamurdan görünmez hale gelmektedir. Sileceklerin yetersiz olduğu yolda, işaret levhalarının yetersiz olduğu, yol güvenliğinin olmadığı ve dikkatli şekilde seyir edilmesi gerekmektedir. Bu yol daha bir kaç ay veya daha fazla bir şekilde yol çalışması olacağından dolayı sürücülerin ve yetkililerin önlem alması gerekmektedir. Geçen sene yol genişletme ve duble yol çalışmalarına başlanan Dereyolu olarak tabir edilen D-40 karayolunun Gerede'ye kadar olan mesafesinde her yer şantiye alanı. Bu yolun özellikle Reşadiye-Koyulhisar mevkiinde yağışlı havanın ardından oluşan çamur deryası sürücülere ve vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Mola yerinde aracımızı temizlerken görüştüğümüz vatandaşlar, yollarda oluşan çamurun kendilerini mağdur ettiğini dile getirerek çamurlu yollar için güvenlik önlemi alınmasını istediler.

0-0-b031

Çamurlu yolun araçlarına zarar verdiğini ifade eden vatandaşlar, "çoğu yerde işaretlerin çamur yüzünden okunmadığı, bu yüzden kazaların olduğu görünmektedir. Ancak bu bölüme kadar bazı yerlerde oluşan çamurlu alanlar bizi zor durumda bırakıyor. Bu çamurlu alanlar araçlarımızın kaymasına neden olduğu için olası bir trafik kazasına da davetiye çıkarıyor. Yolların yapılmasına karşı değiliz diyen vatandaşlar, yollarda oluşan çamur birikintilerinin temizlenmesini istiyorlar. Ancak bu bölümden sonraki bazı yerlerde yol tamamlanmadığı için zor anlar yaşıyoruz. Özellikle Koyulhisar-Niksar arası yol daha kötü ve köstebek çukurları seyir etmemize engel oluyor. Buraların biran önce düzenli hale getirilmesini istiyoruz" diyerek tepkilerini dile getirdiler.


Şebinmedya-Sadi Toygar

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber