Ana Sayfa Siyaset Sabri Öztük Alucra'da Esnafı Ziyaret Etti

Sabri Öztük Alucra'da Esnafı Ziyaret Etti

Referandum çalışmalarına için Alucra’yı ziyaret eden AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, esnaflarımızı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2017 Pazartesi 10:17
Sabri Öztük Alucra'da Esnafı Ziyaret Etti

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Alucra'da esnafları ziyaret ederek referandum çalışması yaptı.

Milletvekili Sabri Öztürk, 2017 yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği kapsamında bugüne kadar başvuru yapan Giresun'da 1.254 işletmeye 31 Milyon 578 Bin TL'lik faizsiz kredi kullandırıldığını açıkladı. 318 işletmenin ise kredisinin ödeme aşamasında olduğunu belirtti.

Milletvekili Sabri Öztürk;

“Hükümetimizin temel amaçlarından olan KOBİ’lerin rekabet güçlerini arttırarak ekonomik büyümeye daha fazla katkı vermelerini teşvik etmek ve ihtiyaç duydukları finansmana erişmelerine imkân vermek üzere hazırlanan 2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği kapsamında; 10 Mart’tan bugüne kadar Türkiye genelinde kredisi ödenen işletme sayısı 163 Bin 636. Türkiye genelinde toplam verilen kredi tutarı 4 Milyar 114 Milyon 765 Bin TL.

Türkiye genelinde 72 Bin 550 işletmenin ise kredisi bankada hazır olup, ödeme aşamasında. Giresun ilimizde ise kredisi ödenen toplam işletmemizin sayısı 1.254, verilen toplam kredi tutarı 31 Milyon 578 Bin TL’dir. 318 işletmemizin ise kredisi bankada hazır olup, ödeme aşamasındadır. Bu başvurular arasında gerekli şartları taşıyan Giresun’da 1.254 işletmemiz bütçe imkânları çerçevesinde bankalardan 20 bin ile 50 bin TL arasında ilk yılı geri ödemesiz toplam 36 ay vadeli faizsiz kredi kullanmıştır.

Destekten yararlanan ve yararlanacak olan işletmelerimiz belirlenirken, Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığından temin edilen ‘Net Satış Hasılatı ve Toplam Ciro’ resmi verileri esas alınmış olup, işletmeler net satış hasılatı küçük olandan başlanarak sıralanmıştır.” dedi.

Öztürk, esnaf ziyaretlerinin ardından ilçelerde köy ve mahalle muhtarlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, öğrencilerle ve vatandaşlarla buluşarak yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi hakkında bilgi verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Alucra Kongresi Yapıldı

CHP Alucra Kongresi Yapıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber