Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Sağlık Herşeyden Önemlidir

Sağlık Herşeyden Önemlidir

Alucralı hemşerimiz, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi müdür yrd. Abdülkadir Kayış, Şebinkarahisar, Alucra, Çamoluk ve Kelkit Vadisi insanlarına, yaşadıkları sağlık sorunları karşısında bilgilendirilme ve yönlendirilme ihtiyacı hissedenlere kendi idari branşı dâhilinde yardımcı olacağını belirterek, Kelkit Vadisi gazetesine açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 24 Mart 2011 Perşembe 08:30
Sağlık Herşeyden Önemlidir

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi müdür yrd. Abdülkadir Kayış;

Alucra Bereketli köyündenim, doğma büyüme İstanbulluyum. Altı senedir Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde görev yapmaktayım. Alucra'ya ve Kelkit vadisine ayrı bir sevdam var. Büyüklerimiz önderlerimiz bize bir görev verdiler. Derneğimizde bize bir görev verdiler. Alucra Çamoluk Şebinkarahisarlı hemşerilerimize neler yapabiliriz. Kelkit vadisi doktorları, Sağlık çalışanları olarak sizlerin medya aracılığı ile birlikteliğimizi sağlamamız gerekiyor. Yöre insanımız ezik büyümüş, ben kendi ailemden biliyorum bir doktorun kapısını çalıp derdimizi anlatamıyoruz.

Annemiz bacımız hastalığını anlatamıyor çekiniyorlar. Yöremizin doktorları bir araya gelerek hastalarımızı birbirimize yönlendirirsek, benim annem karnım ağrıyor diyemiyor, Garnım ağrıyor diye konuşuyor. Bunu bir başka yörenin doktoru belki anlamayabilir. Ama bizim yörenin doktorları bu şiveyi anlar. Alucralı Çamoluklu ve Şebinkarahisarlı benim insanım benim kültürüm. Allah kimseyi düşürmesin ama Cerrahpaşa'ya gelen hemşerilerimizin yanındayım. Bunu tüm hemşerilerimizin bilmesini isterim.

 

 

Toygar; İnsanlarımız bir yerlere geldiğinde İnsanlarımıza sahip çıkmıyorlar. Siz kapımız herkese açık dediniz. Bu size fazlası ile yük olmayacak mı?

Peygamberimizin bir sözü var, " İnsanların en hayırlısı İnsanlara faydalı olandır"

Biz bu söz ve davranıştan yola çıkarak insanlarımıza yardımcı olmamız gerektiğini anlıyoruz. Bizim insanımızın durumu belli kalburüstü insanımız yok hepsi emekçi. Bu insanlarımızın elinden tutmak zorundayız. Ben sağlıkçıyım bu konuda benim üzerime düşeni yapmak durumundayım.

Toygar; Bunları sizden duymak sevindirici, Bu tür davet edici sözleri çeşitli meslek grubunda bulunan hemşerilerimizden duymak zor, bunu için size teşekkür ederiz.

Benim çevremde Türkiye'nin her bölgesinden arkadaşlarım var, onlar bana geliyorsa onlara yardımcı oluyorsam hemşerilerime de yardımcı olmak zorundayım. Benim üzerime düşen bir şey varsa emrinizdeyim,dedi..

Bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.


Kelkit Vadisi Medya Birliği
Şebinmedya
Sadi Toygar-İlhan Çabukol
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber