Ana Sayfa Siyaset ŞAHİN YILANCI ANKARA'DA

ŞAHİN YILANCI ANKARA'DA

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin YILANCI ve beraberindeki heyetle birlikte 23.02.2010-25.02.2010 tarihleri arasında Ankara' da önemli ziyaretlerde bulundu.

Giriş Tarihi: 2 Mart 2010 Salı 08:30
ŞAHİN YILANCI ANKARA'DA

Öncelikle T.B.M.M. Başkanımız Sayın Mehmet Ali ŞAHİN' i makamlarında ziyaret ederek, Ankara'ya geliş nedenlerimizi anlatıp kendilerinden desteklerini talep ettik. Sayın Meclis Başkanımız kendi ifadeleri ile Bölgede coğrafi bir boşluk olduğunu, vilayetliği elinden alınarak verilmeyen bir İlçenin de Şebinkarahisar olduğunu bizlerin bu konudaki taleplerini çok haklı bulduğunu belirttiler.

Aynı gün akşam saatlerinde heyetimiz Milletvekillerimiz Sayın Ali TEMUR ve Sayın Ünal KACIR' la birlikte Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali YILDIRIM' ı T.B.M.M de ziyaret ettik. Talebimiz olan Eğribel Tüneli ve Şehirler arası yol güzergahları ile ilgili kendilerinin yerel seçimlerde söz verdiğini hatırlattık. Ulaştırma Bakanımız; Şebinkarahisar'ı çok sevdiğini, aynı yörenin ve aynı kaderin insanı olduğunu ifade ettiler. Ne söylemişsek onu yapacağız hem tünelle ilgili, hem de yollarınızla ilgili başlanan işler var. Proje aşamasında olanlar, etüt aşamasında olanlar var ve hepsini takip ediyoruz, çalışıyoruz hiç merak etmeyin dediler. Toplantımız çok samimi bir ortamda geçti. Sayın Bakanımız bizlere; yapacağımız işlerin sözünü verdik ve çalışmalarımıza başladık, endişelenmeyin diyerek toplantımızı tamamladık.

Ziyaretimizin ikinci günü; Vakıflar Genel Müdürümüzle görüşerek Fatih Camisi çevre düzenlemesi ve Taş Hanların Restorasyon Projesi yapımı için taleplerimizi ilettik. kendileri bizim yanımızda Trabzon bölge müdürünü arayarak talimatlarını verdiler.

İş-Kur Genel Müdürü ile yaptığımız görüşme neticesinde ise; İlçemizde açılacak olan ayakkabı fabrikası ile ilgili kurs açılması talebimizi ileterek derhal açılması konusunda talimatlarını verdiler.

Daha sonra Çevre ve Orman Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU' nu ziyaret ettik. Heyetimizi çok samimi karşılayarak kayın biraderlerim diyerek hitap etti. Taleplerimizi dinledikten sonra; Asarcık Deresi üzerine sulama göleti yapılması ile ilgili çalışmaların başlatılması talimatını verdiler. Özel Ağaçlandırmalarla ilgili; başta Şebin Cevizi olmak üzere, bölgemize uygun ağaç türlerinin belirlenerek teşviklendirilmesi için AGM Genel Müdürüne talimatlarını verdiler. Beraberinde A.G.M Genel Müdürümüzden kalenin ağaçlandırılması için çalışmaların başlatılmasını sağladık. Sayın Bakanımız; DSİ tarafından yapılan çalışmaların artarak devam edeceğini, Bakanlık olarak çöp kamyonu alımı için çalışmalarının olduğunu gerçekleşmesi halinde belediyemiz araç parkına yeni bir araç tahsis edeceğini belirttiler.

İller Bankası Genel Müdürü ile yaptığımız görüşmelerde ise; mevcut Kanalizasyon Projesine ilave yapılması ve kanalizasyon arıtma tesisi kurulması talebimizin % 75 hibe, % 25 belediyemiz kaynaklarından kullanılarak yapılacağı kanaatine vardık. % 75 hibe olan kısımla ilgili Ak Parti Grup Başkanvekilimiz Sayın Nurettin CANİKLİ ve Milletvekilimiz Sayın Ünal KACIR takip ederek hızlandıracaklar.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 Şebinhaber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber