Ana Sayfa Güncel Sahte Müşavir Sert Kayaya Çarptı

Sahte Müşavir Sert Kayaya Çarptı

Kendisini Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri olarak tanıtıp adliyelerde dosya takibi yapan dolandırıcı, bir dosya için “yardım” istediği hâkim tarafından yakalandı!

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2016 Pazar 14:59
Sahte Müşavir Sert Kayaya Çarptı

Kocaeli Adliyesi'nde aynı zamanda Adalet Komisyonu Başkanı da olan Alucralı hemşerimiz hâkim Muhiddin Paça'ya giderek kendisini Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri olarak tanıtan ve bir dava ile ilgili dosya takibi yapmak isteyen Necdet Çeçel (66), hâkimin dikkati sonucu yakalandı.

Gözaltına alınan ve başka kentlerde de sanık yakınlarından davalarını lehlerine bitirebileceğini söyleyerek para alıp, dosya takibi yaptığı öğrenilen Çeçel, ifadesini alan Cumhuriyet Savcısı tarafından nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Hâkim Paça "Odama gelen iyi giyimli bir kişi kendisini Adalet Bakanlığı'na bağlı yüksek müşavir olarak tanıttı. Ancak yüksek müşavirlik için yaşlı olduğunu fark ettim. Diğer yüksek müşavirlere böyle biri, olup olmadığını sordum; hiçbiri tanımadığını söyledi. Bunun üzerine polis çağırdım. Adalet Bakanlığı kimliğini görmek istedik. Yanına almadığını söyledi. Üst araması yapınca gerçek kimliğini bulduk" dedi.

Sabah Gazetesi

YORUMLAR
  • yorum2016-06-06 16:21:25Mustafa PAÇA

    Tüm Alucralılar olarak Gurur duyduk

  • yorum2016-06-06 06:42:43FUAT ERİLLİ

    SAYIN HAKİMİM SENİ YÜREKTEN TEBRİK EDERİM .BU GİBİ SAHTEKARLARA GEÇİT VERMEYİN. ALLAH C.C YAR YARDIMCIN OLSUN .HAYIRLI RAMAZANLAR.

  • yorum2016-06-06 01:50:49Sait PAÇA

    Gururumuzsun Yolun her zaman açık olsun inşallah :)

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber